امروز: دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۵
حجت الاسلام شیرمحمدی
کد خبر: ۱۲۵۷
تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۸
سلامت اجتماع و خانواده، مرهون زنان جامعه است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت:خانواده در جامعه اسلامی به انسان مفهوم می دهد و سلامت اجتماع در خانواده و سلامت خانواده نیز مرهون زن است.

به گزارش عصرزنجان :به مناسبت فرارسیدن ولادت با سعادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س)مراسم گراميداشت روز زن و مقام مادر روز شنبه در محل سالن اجتماعات دانشکده پزشکی زنجان با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ،دکتر محسنی معاون فرهنگی و امو ردانشجوئی ، معاونين و روسای واحدهای تابعه دانشگاه و شرکت جمع کثيری از بانوان واحدهای تابعه دانشگاه برگزار شد.  حجت الاسلام شیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سخنانی به نقش والا و باعظمت حضرت زهرا(س)پرداخته و با اشاره به آیه تطهیر گفت :در این آیه هر پاکی را خداوند بر حضرت زهرا (س)تعریف نموده و ایشان را نمونه معرفی می نماید.

وی در ادامه با بیان اینکه کانون هستی حضرت فاطمه زهرا (س)می باشند تصریح کرد:حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی برای تمام زنان جهان و همینطور در همه دوران و عرصه های اجتماعی و فرهنگی و سیاسی فعال بودند.

شیرمحمدی دیدگاه امام (ره) را نسبت به حضرت فاطمه زهرا (س) اینگونه بیان کرد: حضرت زهرا(س) جریانی برگرفته از اسلام ناب محمدی در جامعه است، که در ایران زنی را معرفی کرد که در همه ابعاد و وظایف اجتماعی و خانوادگی ادا میکند.

وی اظهار داشت خانواده در جامعه اسلامی به انسان مفهوم می دهد و سلامت اجتماع در خانواده و سلامت خانواده نیز مرهون زن است.

 در ادامه مراسم آذر آوازه، مشاور رئيس دانشگاه در امور بانوان و خانواده با تأکيد نقش زن در جامعه امروزی گفت: زنان باید به مسئولیت خود واقف باشند و روز زن باید، تحلیل مقام زن بجای تجلیل از او باشد.

وی با اشاره به تحول نگاه به نقش زن بعد از انقلاب اسلامی تصریح کرد: با نامگذاری این روز به نام روز زن توسط امام (ره)، انقلاب دوم دیگری در عرصه زنان به وجود آمد و پاسخ غیرتمندانهای به تحقیر تاریخی زن بود .  در پایان مراسم از 75 بانوی نمونه و نخبه واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی تقدير به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان گزارش/

نویسنده : عصر زنجان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین