امروز: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰
مدیرکل اوقاف و امور خیریه ی استان زنجان خبر داد:
کد خبر: ۴۲۰۶
تاریخ انتشار: شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۹
برگزاری طرح سوگواره ی یاس نبوی در 23 اسفند ماه در زنجان؛برپایی دسته عزاداری در پایتخت شور و شعور حسینی در صبح روز شهادت حضرت زهرا(س)

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه ی استان زنجان با بیان اینکه طرح سوگواره ی یاس نبوی همه ساله در ایام فاطمیه در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود، گفت: امسال هم مثل سالهای گذشته طرح سوگواره ی یاس نبوی در زنجان اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد نیک‌ نام امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان درباره برنامه ی سوگواره ی یاس نبوی اظهار کرد: به لطف بزرگان شهر زنجان، سال‌های گذشته در ایام فاطمیه دسته عزاداری به سمت امامزاده حرکت و به طرز باشکوهی این مراسم برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد چهار برنامه شاخص همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) در بقاء استان زنجان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ی استان زنجان با اشاره به اینکه برگزاری این حرکت و باشکوه شدن آن در جلسه ی هماهنگی مربوط انجام می‌شود، تصریح کردند: جلسات مقدماتی این برنامه با حضور مداحان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نیک‌ نام با بیان اینکه بعد از برپایی دسته عزاداری، زیارت نامه حضرت زهرا(س)و خطیه فدکیه قرائت خواهد شد، افزود: مراسم سخنرانی ، عزاداری و نماز جماعت نیز در امام زاده سید ابراهیم (ع) برگزار می شود.

وی خاطرنشان کردند: وظیفه ی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه ی استان زنجان هماهنگی این برنامه است که در این راستا اقدامات مربوط انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ی استان زنجان ،نماینده ی ولی‌ فقیه و امام جمعه استان زنجان را رئیس برنامه ی سوگواره ی یاس نبوی معرفی کرد و افزود: جلسه ی هماهنگی نیز به منظور استماع نظر حاضران و اعضای برنامه تشکیل شده است تا شرایط هرچه بهتر برگزاری برنامه فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمین نیک‌ نام با بیان اینکه برپایی ایستگاه صلواتی و خیمه‌های معرفت، نمایشگاه کتاب در زمینه ی حضرت زهرا (س) در حیات امامزاده دایر می‌شود، تصریح کرد: نمایشگاه عفاف و حجاب، پذیرایی و دعوت از عموم مردم از طریق رسانه‌ها نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در قالب سوگواره ی یاس نبوی اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:از 20 اسفند تا 24 اسفند ماه سالجاری خیمه معرفت در بقاء شاخص استان زنجان برای پاسخگویی به سوالات شرعی مردم استان زنجان دایر خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ی استان زنجان خاطرنشان کرد: طرح سوگواره ی یاس نبوی همه ساله در ایام فاطمیه دوم در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ی استان زنجان افزود: ازویژه برنامه‌های اجرایی در قالب طرح سوگواره ی یاس نبوی برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت، مراسم عزاداری صبح روز شهادت‌، همایش رهروان یاس نبوی در عصر شهادت و همچنین برگزاری مراسم شام غریبان برای ایام فاطمیه امسال است.

گفتنی است، از دیگر برنامه‌های پیش‎بینی شده در طرح سوگواره ی یاس نبوی در قالب برپایی خیمه‌های معرفت و غرفه ی ترویج حجاب و عفاف در بقاع متبرکه دارای ظرفیت، حضور روحانی و اقامه نماز جماعت در طول برگزاری طرح سوگواره ی یاس نبوی است.

لازم به ذکر است، امسال مراسم عزاداری در طرح سوگواره ی یاس نبوی 23 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام /

 

نویسنده : عصر زنجان

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین