امروز: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷
کارشناس خاورمیانه:
کد خبر: ۴۸۹۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۰
ترکیه آبستن حوادث است/ به ترکیه اعتمای نیست

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ترکیه پیچیده است و نمی توان به راحتی به ترکیه اعتماد کرد، گفت: ترکیه آبستن حوادث است برای اینکه به دوست و دشمن به یک اندازه نگاه می کند و به همه اعتماد دارد.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه ترکیه در حال حاضر چوب اشتباهات گذشته خود را می خورد، اظهار کرد: ترکیه با اشتباهات خود و امیدوار شدن به آمریکا و رژیم کودک کش اسرائیل مسیر اشتباهی را برای پیمودن انتخاب کرده است.

وی با اشاره به اینکه ترکیه با اعتماد به غرب و رژیم غاصب اسرائیل دوستان خود را ناامید کرده است، تصریح کرد: ترکیه در حال حاضر بین زمین و هوا مانده است به دوست و دشمن به یک اندازه نگاه کند و به همه اعتماد دارد.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه ترکیه علی الظاهر می خواهد بین ایران، عراق و روسیه و سوریه ارتباط داشته باشد، افزود: از طرف دیگر هم نیم نگاهی به غرب، رژیم کودک کش اسرائیل و همپیمانان غرب دارد که این انجام نخواهد شد.

ثاقبی با اشاره به اینکه ترکیه با گردش به راست و توجه به همسایگان و جبران گذشته سعی می کند در منطقه جایگاه خود را پیدا کند، خاطرنشان کرد: فشارغرب،تکفیری ها ، گروهک پ ک ک، عبدالله گلن و غیره فشار مضاعفی را بعد از کودتای نافرجام که در ترکیه رخ داده به این کشور وارد می کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بعد از کودتای نافرجام ترکیه امید ترک ها از غرب و همپیمانان غرب به ناامیدی تبدیل شده است، گفت: ترکیه به طرف ایران و سوریه حرکت خود را تغییر داده است.

کارشناس خاورمیانه با اشاره به اینکه نمی توان به ترکیه اعتماد کرد چرا که در گذشته ثایت کرده اند مرد عمل نیستند، اظهار داشت: ترکیه در همه حال می خواهد هر دو طرف را داشته باشد.

ثاقبی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ترکیه پیچیده است، خاطرنشان کرد: سیاست مداران ترکیه در یک مسیر خاصی حرکت نمی کنند زمان می خواهد که وضعیت ترکیه به حالت خود برگردد.

وی با بیان اینکه ترکیه آبستن حوادث است، گفت: ترکیه اگر صداقت نداشته باشد خواهد باخت در کل به ترکیه اعتمادی نیست چرا که می خواهد هر دوطرف را با هم داشته باشد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین