امروز: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۷
کارشناس خاورمیانه:
کد خبر: ۴۹۵۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷
ترامپ جزء کینه ورزی و اختلاف کاری انجام نداده است/نشست آستانه حرکت یک گام به جلو و امید افرین است

کارشناس خاورمیانه به موضوع دستور رئیس جمهور آمریکا در باره عدم ورود هفت کشور به آمریکا اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا جزء با اختلاف با دوستان و کینه ورزی با سایر کشورها هیچ اقدامی انجام نداده است.

سعید ثافبی امروز در گفت و گو با خبرنگارعصر زنجان، به نشست آستانه در سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: نشست آستانه بر اثر پیروزیهای اخیر سوریه که دست برتری در نیدان نبرد داشته برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه زمزمه هایی از ورود اردن به نشست آستانه به گوش می رسد، تصریح کرد: اعتمادی به ترکیه و اردن نیست چرا که این دوکشور محل اعزام و آموزش نیروهای تکفیری و تروریستی را به عهده داشته اند وقابل اعتماد نیستند.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه دست برتری در سوریه با بشاراسد و مقاومت است، خاطرنشان کرد: در بحث حذف بشار اسد و تجزیه سوریه ، کشور سوریه دوران خود را سپیری کرده است.

وی با اشاره به اینکه سوریه حاکمیت خود را تثبیت کرده است، افزود: عربستان ، قطر و حامیان گروه ها تروریستی و تکفیری در میدان نبرد نتیجه ای نگرفته اند و امید کمی به بحث مذاکرات دارند.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه در حال حاضر بین گروههای تروریستی و تکفیری درگیری شده و درحال نابودی هستند، خاطرنشان کرد: حامیان گروهک های تروریستی و تکفیری که عربستان باشد از لحاظ اقتصادی دچار مشکل اساسی شده است.

راحل حل مشکل سوریه سیاسی است نه نظامی

ثاقبی با اشاره به اینکه بازیگران اصلی در نشست آستانه جبهه مقاومت سوریه، ایران و روسیه، هستند، گفت: نشست آستانه حرکت یک گام به جلو و آمید آفرین است.

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه خلیج فارس در ناامیدی به سر می برند، افزود: در داخل کشور سوریه جبهه مقاومت حاکم است بطوری که در بحث آستانه راحل حل مشکل سوریه نظامی نیست و سیاسی است و باید به بحث حاکمیت سوریه احترام بگذارند.

کارشناس خاورمیانه به موضوع دستور رئیس جمهور آمریکا در باره عدم ورود 7 کشور به آمریکا گفت: رئیس جمهور آمریکا جزء با اختلاف با دوستان و کینه ورزی با سایر کشورها هیچ اقدامی انجام نداده است.

ثاقبی با اشاره به اینکه ترامپ سیاست مدار معقولی نیست،تصریح کرد: در حال حاضر آمریکا تنهاست و عده نظرآنها در مورد ایران این بود که ایران را تابع خود کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین