امروز: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۷
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۰۸۰
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۳
اعلام آمادگي راهداران زنجان برای سامانه بارش برف احتمالي/ در بارش های اخیر بیش از 36 هزار و499کیلومتر- باند برفروبی انجام شده است

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: با توجه به پیش بینی ورود سامانه بارشی جدید به کشور ونزول رحمت الهی جلسه فوق العاده راهداری زمستانی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان برگزارشد.

به گزارش عصرزنجان،ایرج دست نشان با اشاره به اینکه آمادگی کامل تمامی دست اندرکاران راهداری استان درمواجه با بارشهای سنگین برف وکولاک احتمالی درطی هفته جاری وجود دارد ،اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، طی روزهای آتی شاهد بارش برف در منطقه خواهیم بود و با هماهنگی ،تعامل وهمکاری های لازم میان بخش های مختلف امیدوار هستیم تا با کمترین مشکل در محورهای مواصلاتی مواجه باشیم.

وی ابراز کرد: راهداران  استان زنجان درهمه محورهای مواصلاتی استان حضور شبانه روزی داشته و با انواع دستگاه های سبک و سنگین برفروب و نمکپاش مکانیزه ، لودر و گریدر در جاده های تحت حوزه استحفاظی در آماده باش کامل هستند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان از برگزاری نشست اضطراری عملیات راهداری زمستانی و بررسی تجهیزات و توانمندی ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان   ها در زمان وقوع بحران خبر داد و عنوان داشت: برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، ذخیره سوخت و دپوی نمک در مراکز از پیش تعیین شده از مهمترین برنامه ها و اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برای مقابله با بحران برف پیش رو است.

دست نشان افزود: با مساجد بین راهی ،مجتمع های خدماتی ورفاهی وسایرظرفیتهای موجود درطول محورهای مواصلاتی برای ارائه خدمات واسکان اضطراری احتمالی به مسافرین هماهنگی لازم به عمل آمده است

وی تصریح کرد: طبق هدفگذاری صورت پذیرفته، تمام توان و ظرفیت حوزه راهداری استان اعم از نیروهای راهداری، ماشین آلات و تجهیزات راهداری سبک، نیمه سنگین و سنگین در زمان بحران برف در وهله نخست به بازگشایی محورهای شریانی و اصلی به ویژه ورودی های استان معطوف می گردد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجانادامه داد: راهداران غیوراداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان بیش از 36 هزار و499کیلومتر- باند از محورهای مواصلاتی استان زنجان را دربارش های اخیر برفروبی کردند.

دست نشان تاکید کرد: متأسفانه بعلت بی توجهی برخی هموطنان به اطلاعیه های سازمان راهداری و پلیس راه مبنی بر نامساعد بودن شرایط جوی و سخت شدن تردد از محورها و لغو مسافرت های غیر ضروری ، موجب در راه ماندن آنان و ایجاده مخاطرات برای خود و خانواده شان می شود.

وی اضافه کرد:از مردم خواست با توجه به پیش بینی بارش برف در طی هفته جاری  در اکثر نقاط استان، چنانچه سفر ضروری ندارند از تردد در محورهای برون شهری به ویژه کوهستانی خودداری کنند و در غیر این صورت حتما تجهیزات ایمنی نظیر زنجیر چرخ و لوازم ایمنی را به همراه داشته باشند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین