امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان:
کد خبر: ۶۱۷۳
تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
تصادفات جاده ای یکی از دغدغه های مهم هلال احمر زنجان است/فعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار در طرح امداد و نجات نوروزی استان

مدیر عامل جمعیت هلال احر استان زنجان گفت: تصادفات جاده ای یکی از دغدغه های این جمعیت در سطح استان است که باید در این زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسبی انجام شود.

به گزارش عصرزنجان،شهرام میرزایی امروز در جمع خبرنگاران استان زنجان اظهار داشت: در سال جاری حوادث مختلفی از جمله زلزله کرمانشاه،مفقود شدن کوهنوردان و حوادث جاده ای و سیل در کشور تجربه شد.

وی با اشاره به وقوع سیل در شهرستان خدابنده، گفت: امسال هم طرح ملی امداد و نجات جمعیت هلال احمر از 25 اسفند ماه سال جاری آغاز می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر با هدف افزایش آمادگی توان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، ایجاد آرامش فکری برای مسافران و پاسخگویی به در راه ماندگان و آسیب دیدگان این طرح را اجرایی می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به فعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار برای اجرای طرح امداد و نجات نوروزی، بیان داشت: 10 پایگاه ثابت و 6 پایگاه سیار در این طرح امداد رسانی می کنند.

میرزایی با اشاره به فعالیت 360 نفر برای اجرای این طرح، گفت: 20 دستگاه آمبولانس، هشت دستگاه خودروی نجات، 14 دستگاه خودروی امدادی، 9 دستگاه موتور امدادی و سه دستگاه آرگو و یک دستگاه ارتباطات سیار فعالیت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در طرح ملی ایمنی و سلامت راهنمای مسافرین نوروزی 544 نفر اعضای جوان و کادر در 16 پست راهنمای نوروزی فعالیت می کنند، ادامه داد: خیمه نماز در پست شهرستان های طارم و ایجرود راه اندازی می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ایجاد فضای دوستدار کودک و ایستگاه سلامت، گفت: "کمپین نه به تصادفات" نیز در این طرح اجرایی می شود.

میرزایی بیان داشت: تصادفات جاده ای یکی از دغدغه های این جمعیت در سطح استان است که باید در این زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسبی انجام شود که به همین منظور در کمیته خدمات سفر، بر همکاری دستگاه های اجرایی تاکید شد.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی و بستر سازی مناسب ضروری است، افزود: در طول ایام نوروز ضروری است رسانه ها پیام های آموزشی را به مردم اطلاع رسانی کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: دوره های آموزشی و بازآموزی مختلفی در طول سال جاری برگزار شد و پایگاه امداد و نجات شمالغرب به عنوان مرکز تخصصی آموزش های امداد و نجات انتخاب شد.

میرزایی افزود: چندین دوره منطقه ای و کشوری در استان زنجان در سال جاری برگزار شد که آثار مطلوبی داشت.

وی با بیان اینکه بالگرد جمعیت هلال احمر در اختیار اورژانس است و در صورت نیاز به خدمات امدادی ماموریت های هوایی انجام می شود، افزود: تیم های مختلفی به همین منظور تربیت شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های امداد کوهستان و واکنش سریع راه اندازی شده است تا در صورت نیاز به خدمات از این وسیله استفاده می شود.

میرزایی با اشاره به آمادگی 24 ساعته نیروهای جمعیت هلال احمر، بیان داشت: ندای 112 پاسخگوی نیازهای امدادی همشهریان است.

وی گفت: طرح همیار امداد نیز در طول طرح نوروزی اجرایی می شود.

این مسئول با بیان اینکه زنجان در ایام پاییز و بهار با پدیده ای به نام سیل مواجه هستند که در این زمینه آموزش ضروری است، افزود: در سیل خدابنده برخی مردم در بستر رودخانه اقدام به ساخت و ساز کرده بودند که این امر موجب خسارت بیشتر شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان بیان داشت: در سال جاری آموزش های مختلف شهری و روستایی اجرایی شد که تا فرهنگ خود امدادی گسترش یابد.

انتهای پیام پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین