امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
سرپرست سازمان آتش‌نشانی زنجان :
کد خبر: ۶۱۷۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
چهارشنبه سوری را چهارشنبه سوزی نکنیم/از آتش زدن بوته و هیزم در کنار خودروها و مواد قابل اشتعال خودداری شود

سرپرست سازمان آتش‌نشانی زنجان گفت: شهروندان از آتش زدن بوته و هیزم در کنار خودروها و مواد قابل اشتعال خودداری کنند.

حمید موسوی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان،با بیان اینکه از پارك خودرو درگذرگاها و كوچه‌های کم عرض بپرهیزید، گفت : هیچ‌گاه برای سرگرمی آتش روشن نكنید و هنگام آتش زدن بوته و هیزم باید توجه داشت زمین محل مسطح و هموار باشد و بهتر است روی زمبن خاكی یا سطح بتونی باشد.

وی ادامه داد : در صورتی که لباس گشاد بر تن دارید از نزدیك شدن به آتش یا پریدن از روی آن خودداری کنید و از بازی با وسایل و مواد آتش زا خودداری كنید.

این مسوول با بیان اینکه برای پیشگیری از پرتاب موشك، فشفشه و سایر مواد آتش زا به داخل منازل از باز گذاشتن پنجره ها درچهارشنبه سوری خودداری كنید، افزود: از خرید، نگهداری و استفاده مواد آتش زا  توسط فرزندان خود ممانعت کنید.
وی ادامه داد: والدین در روزهای آخر سال مراقبت بیشتری در رفت و آمد، بازی و سرگرمی‌های فرزندان خود داشته باشند و لوازم شخصی آنها را كنترل کنند و در صورت مشاهده مواد آتش زا  و یا مشكوك در لوازم فرزندان این مواد را از منزل خارج و به مسئولین انتظامی تحویل دهند.

موسوی تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد آتش زا  و منفجره والدین محترم بایستی با گوشزد كردن خطرهای جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارایه توصیه های ایمنی لازم فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی‌های خطرناك ترغیب کنند.

وی تاکیدکرد:در صورت بروز آتش‌سوزی و هر گونه حادثه دیگر مراتب را سریعا به سامانه 125 اطلاع دهید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین