امروز: دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۴
کد خبر: ۶۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۷
جلسه هماهنگي پوشش مراسم عزاداری حسینیه اعظم درشبکه اشراق

زنجان-جلسه هماهنگي پوشش مراسم عزاداری حسینیه اعظم  با مديركل،قائم مقام،معاونان و مديران صدا و سيماي مركز زنجان وهیات امنای حسینیه اعظم  برگزار شد.

به گزارش عصرزنجان به نقل از مرکز خبر زنجان:مديركل صداوسيماي مركززنجان با اشاره به اينكه امروزعزاداري مردم زنجان به يك الگوي كشوري و جهاني تبديل شده است،گفت: صداوسيماي مركززنجان جريان‌سازي ماه محرم را ازشب عرفه شهادت حضرت مسلم (س) باپخش برنامه‌هاي متنوع كه باحضورعلماي شهرانجام خواهدشد،آغازمي‌كند.

 

1_05

 

آقای صفری يادآور شد :براي به تصويركشيدن اين رخدادعظيم فرهنگي300نفرازكاركنان صداوسيماي مركززنجان بصورت مستقيم و 60 نفر از همکاران سازمان و شرکت هاي طرف قرارداد این مراسم را به طور زنده  باشبكه هاي سراسري وبرون مرزي پوشش خواهند داد.

غم پرور رئیس هیات امنای حسینیه اعظم ضمن تشکر از فعالیت های همکاران، مدیران و معاونان صدا و سیمای مرکز زنجان از توجه ویژه مدیر کل مرکز تقدیر و تشکر کرد و با یادآوری پوشش بسیار مناسب مرکز در مراسم جمع خوانی قران کریم در ماه مبارک رمضان ابراز امیدواری کرد که امسال هم این مراسم هرچه با شکوهتر به گوش جهانیان خواهد رسید.

وی در ادامه به فعالیت های انجام گرفته پرداخت و گفت: از دو ماه مانده به ماه محرم ستاد محرم در حسینیه اعظم زنجان تشکیل شده و بیش از 30 برنامه فرهنگی بزرگ در طول سال پیش بینی شده است، وي از برنامه ريزي هاي دقيق و گسترده هيئت امناي حسينيه اعظم براي برگزاري باشکوه مراسم 8 محرم نیزخبر داد .

در ادامه تعدادي از معاونان و مديران صداوسيما و هيئت امناي حسينيه اعظم به بيان نظرات خود برای هماهنگي بيشتر جهت پوشش اين مراسم بزرگ پرداختند.

آقای صفری اظهاركرد: بايدبتوانيم نكته‌هاوسرفصل‌هايي مانندايثار،امربه معروف،نمازوحجاب كه ازمباني اصلي قيام عاشوراهستندرابه عنوان شاخص درآينده به مردم معرفي كنيم.

وي بيان كرد:اگربتوانيم به اين سرفصل‌ها دررسانه به طوراساسي بپردازيم نسل جديدخواهدتوانست فلسفه قيام عاشورا  رابهتر درك كند.

آقای صفری برنامه ریزی، سازماندهی و کنترل جمعیت انبوه مراسم عزاداری حسینیه اعظم را در سالهای گذشته بدون ایجاد حداقل مسائل و مشکلات ستود و آن را عنايت و توجه ویژه سالار شهدا به این مراسم دانست.

وی در ادامه با اشاره به مراسم با شکوه عزاداری حسینیه اعظم افزود: از عوامل مهم در موفقیت برگزاری چنین مراسم های عظیمی مدیریت منسجم ، متمرکز و بهینه است و با وجود افراد مومن و متعهد این فرایند به بهترین شیوه انجام خواهد پذیرفت.

وی برگزاری باشکوه و حضور گسترده مردم استان در این عزاداری ها و همچنین حضور گسترده مردم در مراسم جمع خوانی قران کریم در ماه مبارک رمضان  را بهترین پاسخ به شبهه افکنی های در خصوص تشیع عنوان کرد.

آقای صفری بااشاره به اهميت عزادارای حسيني ازديدگاه رسانه هاي داخلي وخارجي ونيزمردم مومن وولايتمداراستان اظهار داشت: امسال برنامه ريزي لازم درجهت استفاده ازامكانات وتجهيزات نوين درامرتصويربرداري صورت گرفته است.

وي بااشاره به برنامه ريزي دقیق واحدهاي مركز براي پوشش برنامه هاي ماه محرم ،گفت: برنامه ریزی های لازم بایدطوری صورت بگیردکه خطای انسانی وتجهیزات نزدیک صفرباشد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین