امروز: چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷
کارشناس مسائل خاورمیانه:
کد خبر: ۶۲۶۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۵
عربستان و رژیم صهیونیستی از پیروزیهای جبهه مقاومت به شدت هراس دارند/جبهه مقاومت در تحولات منطقه دست برتر را دارد

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت:آزادسازی دوما و غوطه شرقی از دست تروریست های تکفیری خطر بزرگی برای آینده رژیم غاصب اسرائیل است.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به حمله موشکی آمریکا به سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: آمریکا و همپیمانان آمریکا از پیروزیهای قاطع ارتش سوریه و همپیمانانش به شدت عصبانی هستند.

وی با بیان اینکه عربستان سعودی و رژیم غاصب اسرائیل از پیروزیهای ارتش و جبهه مقاومت سوریه به شدت هراس دارند و آمریکا را تحت فشار قرار داده اند، عنوان داشت: آزادسازی دوما  و غوطه شرقی از دست تروریست های تکفیری خطر بزرگی برای آینده رژیم غاصب اسرائیل است.

کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اینکه شکست گروهک های تروریستی داعش، فتح الشام و همه دست مایه های آمریکا در سوریه ،آمریکا و همپیمانان آنها را به شدت نگران کرده است، عنوان داشت: دشمنان از پیروریهای سوریه،حزب الله لبنان،فلسطین و یمن هراس دارند.

ثاقبی با بیان اینکه جبهه مقاومت یمن تا به امروز در مقابل حملات عربستان ایستادگی کرده و حتی با موشک های خود مقرهای حساس عربستان را نشانه گرفته و شلیک کرده است، افزود: دشمانان از قدرت جبهه مقاومت در منطقه به شدت می ترسند.

وی با اشاره به اینکه آل سعود با پول هایی که دارد سعی می کند تحولاتی را در خاورمیانه انجام دهد، تصریح کرد: امروزه در معادلات سیاسی و نظامی منطقه دست برتری به سمت جبهه مقاومت است.

کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه آزاد سازی غوطه شرقی توسط ارتش و جبهه مقاومت از دست تروریست های تکفیری مهم تر از حلب و شهر های دیگر سوریه بود، اضافه کرد: منطقه غوطه شرقی دمشق، به دلیل نزدیکی به پایتخت سوریه، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

ثاقبی با اشاره به اینکه حرکت ارتش و جبهه مقاومت سوریه به سمت ادله و آزاد سازی سوریه آینده غرب آسیا را به ضرر آمریکا پیش می برد و آمریکا و همپیمانانش از این موضوع عصبانی هستند، خاطرنشان ساخت: حمله موشکی آمریکا به سوریه دست آنها را برای همیشان برای دنیا رو کرده است.

وی با بیان اینکه اسرائیل دست به دامن آمریکا شده و آمریکا با این اقدام خود سعی داشت امیدی به تروریست های تکفیری و اسرائیل بدهد، گفت: هر زمانی که ارتش سوریه و جبهه مقاومت پیشروی قاطعی داشته اند آمریکا و همپیمانان آنها به بهانه های واحی به سوریه حمله کرده اند.

کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار کرد: آمریکا با این اقدام خود از بُعد افکار عمومی و بین المللی شکست خورده است چرا که این اقدام آمریکا بدون اجازه  شورای امنیت و کنگره های خوشان بوده و مستکبرانه عمل کرده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین