امروز: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۵
شهردار زنجان:
کد خبر: ۶۴۴۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
طرح پیاده‌راه زنجان تعطیل شدنی نیست

شهردار زنجان با رد همه موضوعات مطرح شده مبنی بر تعطیلی طرح پیاده‌راه گفت: بنایی بر تعطیلی طرح پیاده‌راه نداریم و طبق مصوبات قانونی اخذ شده اجرای آن را در پیش خواهیم گرفت.

مسیح‌اله معصومی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با تشریح اجرای طرح پیاده‌راه ، اظهار کرد: اصلاح الگوی ترافیکی طرح انجام شده و اجرای طرح با قوت ادامه دارد و بنایی بر تعطیلی آن نداریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره موضوعات اخیر مطرح شده در زمینه برخی مخالفت‌ها در اجرای طرح پیاده‌راه ، عنوان داشت:ما برای اجرای پیاده‌راه مصوبات قانونی خود را داریم که از جمله آن مصوبات شورای شهر و شورای ترافیک است.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه همه مقدمات کار برای اجرای طرح انجام شده است، تصریح کرد: برای اجرای پیاده‌راه بیشترین کار فرهنگی انجام شده است که از جمله آن نشست‌های تخصصی با حضور هیأت امنای بازار بوده است.

معصومی با بیان اینکه در نشست‌های تخصصی موضوعات متعددی مطرح شده است، ابراز کرد: یکی از نگرانی‌های بازاریان این بود که کسب و کار آنها مختل شود؛ اما تجربه جهانی و البته خود کشور ما نشان می‌دهد که چنین اتفاقی قرار نیست بیفتد و شاهد این قضیه تهران و دیگر شهرهای بزرگ است.

وی از اجرای پیاده‌راه به عنوان یک بحث گردشگری در قالب جذب گردشگر یاد کرد و افزود: البته یک سری دغدغه در این باره مطرح بود که مربوط به بارگیری بار و باراندازی بود که بر همین اساس با همفکری فرماندار قرار شد؛ ما بیاییم پیاده‌روهای فعلی را بهسازی و تعریض کنیم و محور میانی نیز به صورت سواره‌رو باقی بماند.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه این راه همچنان به عنوان محور سواره باقی خواهد ماند؛ گفت: برای این عبورهای میانی بعدا برنامه‌ریزی خواهد شد.

معصومی افزود: طبق فرضی که قرار شد؛ طرح اصلاح شود این بود که امکان عبور و مرور سواره در محدوده باشد و اینکه عبور چگونه باشد؛ بعدا تصمیم‌گیری شود.

وی  همچنین از موافقت پلیس راهور در این زمینه خبر داد و تصریح کرد: پلیس به عنوان یکی از اعضای شورای ترافیک این امر را ابلاغ و تایید کرده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین