امروز: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان :
کد خبر: ۶۴۴۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵
70 درصد آب مورد نیاز مشترکین زنجانی از منابع آب زیر زمینی تامین می شود؛چاه آب شماره 41 شهر زنجان وارد مدار شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: چاه شماره 41 شهر زنجان پس از پمپاژ و تجهیز مورد بهره برداری قرار گرفته و وارد مدار شد.

علیرضا جزء قاسمی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، میزان اعتبار هزینه شده برای حفر و تجهیز این چاه آب را 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: این چاه به عمق 250 متر به عنوان جایگزینی برای چاه 41 قدیمی حفر و تجهیز شده است.

وی افزود: این چاه با هدف استفاده بهینه از منابع آب زیر زمینی و جبران کمبود آب مورد نیاز شهر زنجان در منطقه دیزج آباد به بهره برداری رسید.

مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان تعداد چاه های فعال شهر زنجان را 45 حلقه اعلام کرده و افزود: نزدیک به 70 درصد از آب مورد نیاز مشترکین زنجانی از منابع آب زیر زمینی و مابقی از تنها منبع آب سطحی این شهر یعنی سد تهم تامین می گردد.

جزء قاسمی با اشاره به افت سطح آب های زیر زمینی به خاطر تغییر رژیم بارش ها و کمبود بارندگی گفت: بارش های امسال تنها برای حفظ مراتع تایر مطلوب داشته و در خصوص آب های زیر زمینی تاثیر چندانی را شاهد نبوده ایم.

وی با بیان اینکه سازگاری با کم آبی باید وارد الگوی زندگی شهروندان شود گفت: در صورت همراهی مردم و مصرف بهینه آنان در تامین آب مورد نیاز هیچ مشکلی نخواهد بود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین