امروز: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹
کد خبر: ۶۴۹۵
تاریخ انتشار: شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
رژه نیروهای مسلح در زنجان برگزار شد/پشت سر مقام معظم رهبری از کشور دفاع می کنیم

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس مراسم رژه نیروهای مسلح زنجان برگزار شد.

 

 

به گزارش عصرزنجان ،رژه نیروهای مسلح با حضور  یگان‌های نمونه نیروهای مسلح استان از سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج مردمی برگزار شد و  در این مراسم یگان‌های نمونه نیروهای مسلح زنجان و یگان‌های خودرویی و موتوری از مقابل جایگاه رژه رفتند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در این مراسم با  گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: دوران دفاع مقدس یادآور غرور ملی برای مردم ایران است.

آیت‌الله شیخ علی خاتمی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، کارشکنی دشمنان علیه نظام اسلامی آغاز شد، ادامه داد: دشمن با توطئه های مختلف اجازه نمی داد کشور استقلال برسد و به همین دلیل از همان روزهای نخست پیروزی توطئه ها را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه طی 40 سال گذشته دشمن از هیچ حرکتی علیه نظام اسلامی فروگذار نکرده است،ادامه داد: از همان در ابتدای پیروزی انقلاب با وجود شرایط سخت نظام اسلامی و ترمیم خرابی‌های طاغوت، در مقابل دشمنان ایستادگی کردیم.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه تنها در این شرایط دو راه داشتیم یا باید زیر لوای استکبار می رفتیم و دوباره خار و خفیف می شدیم و یا راه آزادگی را که امام حسین (ع) پذیرفت و زیر بار ظلم نرفت،انتخاب می کردیم.

آیت الله خاتمی ادامه داد: هرچند انتخاب این راه در آن زمان  بسیار مشکل بود و هزینه‌هایی برای نظام داشت اما اسلحه به دست گرفته و دشمن را از کشور بیرون کردیم.

وی با اشاره به پشتیبانی کشورهای جهان از صدام در حمله به ایران، خاطرنشان کرد: غرب و شرق در مقابل ایران صف آرایی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه با تحمیل جنگ به نظام اسلامی همه وارد صحنه شده و از کشور دفاع کردند، گفت: امام راحل با بهره‌گیری از نیروهای مردمی در قالب نیروی مقدس بسیج زمینه دفاع بیشتر از کشور را با همکاری نیروهای مسلح فراهم کردند و با یاری خداوند متعال بر دشمن فائق آمدیم.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه ما در جنگ خودمان را پیدا کرده و ابهت غرب و شرق را شکستیم،بیان داشت: در طول این دوران جمله " ما  می‌توانیم" را عملیاتی کردیم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم،گفت: ما با تاسی به عاشورا پیروز شدیم.

وی هجمه های فرهنگی دشمن را یادآور شد و گفت: وقتی دشمن در این دو جنگ شکست خورد،به جنگ اقتصادی و رسانه‌ای روی آورد.

امام جمعه زنجان شعار نظام اسلامی را " هیهات من‌الذله" امام حسین (ع) عنوان کرد و افزود: اگر دیروز پشت سر امام راحل بودیم،امروز نیز پشت سر مقام معظم رهبری می ایستیم و از کشور دفاع می کنیم.

فرمانده تیپ ۲۱۶ مستقل زرهی زنجان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار داشت:توطئه های استکبار جهانی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی که با شعار "نه شرقی نه غربی"  آغاز شد،انجام شد.

امیر سرتیپ دوم علی مظهری کودتا ،راه‌اندازی جنگ‌های داخلی را از دیگر توطئه های دشمنان عنوان کرد و گفت: تنها پس از گذشت دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ نظامی علیه ایران آغاز شد.

وی با بیان اینکه دو لشگر از سوی ارتش با حمایت سپاه و مردم برای دفاع از کشور اعزام شدند،افزود: به قدری صدام به موفقیت خود امیدوار بود که مصاحبه خود را ناتمام گذاشت تا هفته بعد در ایران مصاحبه کند.

این مسئول بیان داشت: در سال دوم جنگ با فرار بنی‌صدر که نمی توانست جنگ را اداره کند،نیروهای مسلح ایران با پشتیبانی مردم و رهبری امام راحل در مقابل دشمنان ایستادگی کرده و پیروز شدند.

فرمانده تیپ ۲۱۶ مستقل زرهی زنجان با بیان اینکه برنامه های هفته دفاع مقدس امسال با شعار ما " توانسته‌ایم" اجرایی می شود، افزود: امروز اقتدار نظام اسلامی در عرصه های دفاعی عیان است.

امیر سرتیپ مظهری با اشاره به اینکه سلاح های مورد نیاز در کشور تولید شده ونیروهای مسلح در اوج آمادگی هستند،بیان داشت:به هر تهدیدی از سوی دشمنان پاسخ داده می شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: موج رسا

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین