امروز: چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:
کد خبر: ۶۵۳۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۰
مقابل خرافات و بدعت ها ایستادگی میکنیم/ مروج نشاط مومنانه در ماه ربیع باشیم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: مقابل خرافات و بدعت ها ایستادگی میکنیم و اجازه ترویج در جامعه را نمیدهیم.

به گزارش عصرزنجان،حجت الاسلام مسعود صفی یاری در نودمین نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های دینی استان زنجان با بیان اینکه ماه ربیع ماه نشاط شادی و سرور است، اظهار کرد: نباید این ماه فرخنده و مبارک را از دست دهیم. 

وی ادامه داد: همه خصوصا هیئت های مذهبی همان گونه که بیرق های عزای سید و سالار شهیدان را دو ماه بالا نگه داشتند، در ماه ربیع نیز بیرق های شادی و جشن را بالا نگه دارند. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به لزوم توازن جشن و عزا در مناسبت های دینی و مذهبی گفت: یکی از وظایف ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های دینی استان ایجاد توازن میان جشن و عزا است ودر میان انتظار میرود هیئت های مذهبی به عنوان متولیان حضور پررنگی داشته باشند. 

حجت الاسلام صفی یاری با بیان اینکه مقابل خرافات و بدعت ها ایستادگی میکنیم و اجازه ترویج در جامعه را نمیدهیم عنوان کرد: دق الباب در صبح اول اربیع هیچ سندیت فقهی، شرعی، علمایی و روایی ندارد و بدعتی آشکار در امور دینی است.

وی خاطرنشان کرد:  برگزاری ایام محسنیه با عنوان ایام شهادت حضرت محسن نیز مورد تایید سازمان تبلیغات اسلامی نبوده و برگزار کنندگان آن برخورد خواهد شد. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان عنوان داشت: انتظار میرود شهرداری بدون ارائه معرف از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اقدام به ارائه مجوز نصب بنر در سطح شهر کند. 

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید