امروز: چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۵۳۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهر دندی در دهه فجر سال جاری/6 هزار نفر از ساکنان شهر دندی از خدمات بهداشتی دفع فاضلاب خانگی بهره مند می شوند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به اجرای طرح ها و پروژه های مختلف در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تصفیه خانه شهر دندی به عنوان یکی از این طرح ها امسال در ایام الله دهه فجر به بهره برداری می رسد.

علیرضا جزء قاسمی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهر دندی در دهه فجر سال جاری اشاره  کرد و اظهار داشت: برای اجرای این پروژه 200 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که از این میزان تا کنون بیش از 170 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: طرح فاضلاب شهر دندی که از سال 86 آغاز شده و امسال پایان خواهد یافت و 6 هزار نفر از ساکنان شهر دندی از خدمات بهداشتی دفع فاضلاب خانگی بهره مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: این طرح با هدف جلوگیری از آلودگی منابع آب زیر زمینی ناشی از دفع فاضلاب به صورت چاه جذبی و پیشگیری از مشکلات و معضلات زیست محیطی ناشی از هدایت فاضلاب در معابر عمومی شهر دندی اجرا گردیده است.

جزء قاسمی افزود: استفاده از پساب تصفیه شده به مقدار 380 هزار متر مکعب در سال نیز برای استفاده در بخش های مختلف از قبیل کشاورزی و صنعت نیز از دیگر اهداف اجرای این پروژه است.

این مسئول خاطرنشان ساخت: ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر دندی یک هزار و 60 متر مکعب در شبانه روز می باشد که با فرآیند لاگون هوادهی(لجن فعال) به تصفیه فاضلاب این شهر خواهد پرداخت.

وی گفت: برای اجرای طرح فاضلاب شهر دندی بیش از 19 کیلومتر شبکه جمع آوری و بیش از یک کیلومتر نیز خط انتقال احداث شده است.

جزء قاسمی افزود: این پروژه هم اکنون با پیشرفت 85 در آستانه تکمیل قرار داشته و با بهره برداری از آن شهروندان دندی می توانند از خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در شهر خود بهره مند شوند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین