امروز: چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان:
کد خبر: ۶۵۶۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰
بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان زنجان برگزار می شود

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان ازبرگزاری بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس در روز چهارشنبه، هفتم آذرماه در استان زنجان خبر داد.

فاطمه جمشیدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: بیستمین مانور سراسری زلزله با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور با همکاری آموزش و پرورش استان ، مدیریت بحران استان ، استانداری زنجان ، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله ، سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیزمدارس استان ، صداوسیمای مرکز زنجان و جمعیت هلال احمر برگزار می شود.

وی به نقش مدارس و محلات در این مانور اشاره کرد و گفت: در طراحی سناریو مانور سعی شده از مدارس به‌عنوان پایگاه پیشگیری و مدیریت بحران محدوده مجاور مدرسه استفاده شود و اهالی محلات نیز به‌عنوان اولین نفرات درگیر در زلزله با کسب توانمندی‌های امدادی و فراگیری مدیریت بحران در مواقع بحران، خود بتوانند به یکدیگر کمک کنند.

معاون امور جوانان  جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود : این مانور با هدایت و همکاری سه معاونت امداد و‌ نجات، امور جوانان و‌ آموزش و‌ پژوهش جمعیت هلال احمراستان  و همکاری دستگاه‌های مرتبط برگزار می شود.

جمشیدی تصریح کرد : در مرکز استان نیز تمهیداتی اندیشیده شده که با هدف گسترش آموزش خودامدادی بین دانش‌آموزان، طی دو روز تمامی مربیان امداد ، پرورشی و‌ بهداشت و‌ مدیران مدارس آموزش‌های لازم را فراگرفته و‌ به دانش‌آموزان انتقال دهند.

وی عنوان داشت:  اعضای کانون‌های دانش‌آموزی جمعیت هلال احمر در سراسر استان با پوشش کاور هلال احمر تحت عنوان گروه قرمز، اقدامات خود را در مانور به انجام می‌رسانند.

معاون امور جوانان  جمعیت هلال احمر استان زنجان تاکید کرد: از آنجا که هدف و رویکرد فعلی مانور محله‌ محوری است بایستی این مانور بدون مداخله نهادهای امدادی برگزار، و تلاش می‌شود با واقعیت سوانح همخوانی داشته باشد و مردم محلات درگیر این مانور شوند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین