امروز: چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۵۷۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶
وجود 2800 موقوفه در زنجان؛۱۰ میلیارد ریال از مطالبات اوقاف توسط ارگان‌های دولتی وصول نشده است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال از اجاره سالانه اوقاف از دستگاه‌های اجرایی وصول نشده است.

حجت‌الاسلام والمسمین جعفر جنتی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان به عنوان متولی امور موقوفات اقدامات متعددی طی سال انجام می‌دهد‌.

وی حفظ، توسعه و بهره‌وری موقوفات را سه اولویت مهم این اداره کل در بخش موقوفات عنوان کرد و گفت: در این زمینه توفیقات بسیاری طی سالیان مختلف حاصل شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان دارای سه اداره و پنج دفتر نمایندگی در شهرستان‌ها دارد، تصریح کرد: فعالیت این دفاتر و ادارات مطلوب بوده و منجر به توسعه موقوفات شده است.

حجت الاسلام جنتی در ادامه از وجود ۲ هزار و ۸۰۰ موقوفه در استان زنجان خبر داد و گفت: از این تعداد یک هزار و ۷۶۱ موقوفه انتفاعی و یک هزار و ۴۸ موقوفه منفعتی است.

وی همچنین تعداد رقبات استان را ۲۷ هزار و ۹۵۱ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۲۴ هزار و ۲۴۸ رقبه منفعتی و ۲ هزار و ۹۰۳ رقبه انتفاعی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: در حال حاضر موقوفات از ارگان‌های دولتی نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال صرفا اجاره سالانه مطالبات دارد که هنوز واریز نشده و امسال هیچ یک از مدارس شهر قیدار از بابت اجاره سالیانه، حقوق موقوفه را پرداخت نکرده‌اند.

حجت الاسلام جنتی افزود: در راستای استیفای حقوق موقوفات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اقدام به مستندسازی مطالبات خود از ارگان‌های دولتی و نظامی کرده است که در سال ۱۳۹۶ فقط ارگان‌های نظامی استان ۴۷۰ میلیارد ریال به موقوفات استان بدهی داشته و امسال مجموعه‌های علوم پزشکی و درمانی نسبت به مستند کردن مطالبات اقدم شده که تقریبا ۱۵۰ میلیارد ریال را شامل می‌شود، که این مبلغ تنها بخشی از مطالبات موقوفات از ارگان‌های دولتی و نظامی را شامل می‌شود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین