امروز: چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۶
مدیر درمان استان زنجان:
کد خبر: ۶۶۰۹
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
بیش از57 میلیارد ریال به بیماران خاص و حمایتی هزینه شده است؛1500 بیمار خاص و حمایتی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارد؛رشد 23 درصدی آمار بیماران خاص و حمایتی تحت پوشش تامین اجتماعی زنجان

مدیر درمان استان زنجان گفت: تا پایان مهر سالجاری بیش از5 هزارو 277 مورد اقلام درخواستی با هزینه ای بالغ بر 57 میلیارد و 359 میلیون ریال به بیمان خاص و حمایتی پرداخت شده است.

علی محمدی  امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با اشاره به آمار بیماران خاص و حمایتی تحت پوشش سازمان در استان زنجان،گفت : رشد 23 درصدی آمار بیماران خاص و حمایتی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان زنجان  نسبت به سال گذشته را داریم.

وی مجموع بیماران خاص و حمایتی تحت پوشش این سازمان را هزارو 500 نفر اعلام کرد و افزود:100 درصد هزینه  داروهای بیماران پیوند کلیه را سازمان می پردازد.

مدیر درمان استان زنجان به عناوین بیماران خاص و حمایتی پرداخت و تصریح کرد: بیماران خاص شامل : دیالیز ، تلاسمی و هموفیلی  و بیماران حمایتی نیز شامل بیماران MS ، شیمی درمانی و پیوند کلیه هستند که تا پایان مهر سالجاری بیش از5 هزارو 277 مورد اقلام درخواستی با هزینه ای بالغ بر 57 میلیارد و 359 میلیون ریال به این بیماران پرداخت شده است.

محمدی همچنین به گستره چترحمایتی سازمان از قبل از تولد انسان تا بعد از مرگ وی اشاره کرد و افزود: سازمان تامین اجتماعی 90 درصد هزینه داروهای مربوط به بیماران  MS و شیمی درمانی را در این برهه گرانی پرداخت می کند.

وی تعداد بیماران خاص تحت پوشش سازمان در استان را 321 نفر و حمایتی را هزارو 176 نفرخواند و عنوان کرد: فرانشیز بیماران خاص بصورت رایگان در دریافت خدمات درمانی بر اساس تعرفه دولتی بوده و مابه التفاوت تعرفه دولتی و خصوصی بعهده بیمه شدگان است.

مدیر درمان استان زنجان در پایان به تعداد خدمات درخواستی بیماران خاص و حمایتی تا پایان مهر ماه سالجاری نیز پرداخت و افزود: ویزیت پزشکان و خدمات جانبی اعم از داروخانه ، پاراکلینیک ، بیماران تحت نظر و بستری در بیمارستانها 17هزار مورد است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5 درصد رشد را نشان می دهد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین