امروز: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۵
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده خبر داد
کد خبر: ۶۶۳۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
ثبت 6 وقف جدید در خدابنده؛506 موقوفه در شهرستان خدابنده به ثبت رسیده است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از ثبت 6 وقف جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: این موقوفات در حوزه‌هایی مانند احداث خانه عالم، کتابخانه برای مساجد، قبرستان، تامین آب شرب در روستا و ساختن حسینیه ثبت شده است.

به گزارش عصرزنجان،حجت‌الاسلام حسن‌رضا محمدی در جمع خبرنگاران ، اظهار کرد: حفظ و نگهداری موقوفات از وظایف اصلی اداره اوقاف و امور خیریه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با بیان اینکه شهرستان خدابنده نیز به عنوان شهرستانی که دارای موقوفات فراوانی است، بستر مناسبی برای توسعه موقوفات و همچنین بهره‌مندی مردم از عواید موقوفات است، تصریح کرد: در همین راستا اقدامات متعددی در امر استفاده از ظرفیت‌های مردم و واقفان برای توسعه موقوفات انجام می‌شود.

وی از وجود 506 موقوفه در شهرستان خدابنده خبر داد و اضافه کرد: موقوفات شهرستان در نیات مختلف وقف شده است که البته بیشترین آن مربوط به عزاداری ائمه معصومان (ع) و ساخت و توسعه مساجد است.

محمدی به ثبت 6 وقف جدید در خدابنده از آغاز سال جاری اشاره و تصریح کرد: این موقوفات در حوزه‌هایی مانند احداث خانه عالم، کتابخانه برای مساجد، قبرستان، تامین آب شرب در روستا و ساختن حسینیه ثبت شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با بیان اینکه ارزش ریالی موقوفات در طول سال 700 میلیون تومان بوده است، گفت: این موقوفات طبق نیات واقفان هزینه خواهد شد.

وی با دعوت از مردم برای انجام وقف مشارکتی بیان کرد: وقف آثار و برکات بسیاری در جامعه دارد که هم اکنون شاهد برکات آن در شهرستان خدابنده در بخش‌های مختلف درمانی، فرهنگی و ... هستیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با بیان اینکه همزمان با ایام فاطمیه نیز که مقارن با دهه فجر است نیز برنامه‌های متعدی به میزبانی بقاع متبرکه اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: بر همین اساس در بقاع شاخص شهرستان به ویژه حرم قیدار نبی (ع) مراسم عزاداری و سوگواری با حضور عموم مردم اجرایی می‌شود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: