امروز: یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:
کد خبر: ۶۶۵۳
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴
اعتکاف نمونه بارزی از تجلی معنویت در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است/سنت حسنه اعتکاف باید به‌عنوان یکی از ضروریات مهم در جامعه اسلامی گسترش یابد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: مراسم معنوی اعتکاف تجلی کلید واژه معنویت در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است.

به گزارش عصرزنجان،حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همان گونه که مردم ولایت مدار و حسینی زنجان در روز تاسوعا و عاشورا حماسه ای حسینی خلق میکنند انتظار میرود با حضور گسترده در مراسم اعتکاف حماسه ای معنوی بیافرینند و آغازین لحظات سال جدید خود را با استعانت از نام و یاد پروردگار آغاز کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بیان داشت: سنت حسنه اعتکاف باید به‌عنوان یکی از ضروریات مهم در جامعه اسلامی گسترش یابد چرا که ترویج معنویت و فرهنگ غنی اسلامی مهم‌ترین هدف ترویج آیین اعتکاف در جامعه است.
وی اعتکاف را دربرگیرنده فیض عظیم انس با مسجد دانست افزود: اعتکاف یکی از اعمال مستحب، تأثیرگذار و یکی از عبادات جامع و کامل است.

حجت‌الاسلام صفی‌یاری با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های بارز اعتکاف انس با نماز و عبادت است، بیان کرد: این مراسم معنوی عاملی برای خودسازی انسان محسوب می‌شود.
وی اعتکاف را حرکتی برای بریدن از مادیات و روی آوردن به معنویات برشمرد و یادآور شد: در نگاه معرفتی به اعتکاف پالایش دل از محبت‌های کاذب و دلبستگی‌های فانی، بازگشت عمیق به خوبیشتن خویش و روی آوردن به کمالات معنوی در بطن این عبادت ارزنده نهفته است.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین