امروز: پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان:
کد خبر: ۶۷۴۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
 آب شرب هیچ یک از شهرهای استان زنجان فزات سنگین ندارد/50 درصد شبکه آبرسانی استان زنجان فرسوده هستند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به اینکه خوشبختانه آب شرب هیچ یک از شهرهای استان زنجان فزات سنگین ندارد، گفت: در این خصوص هیچ نگرانی در استان زنجان وجود ندارد و براساس سنجشی که در آزمایشگاه انجام می‌شود کیفیت خروجی آب تصفیه خانه‌های استان زنجان بسیار مطلوب است.

به گزارش عصرزنجان،علیرضا جزءقاسمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به وضعیت آب شرب شهرهای استان زنجان اظهار کرد: نگرانی در بین شهروندان در خصوص وجود فلزات سنگین در آب شرب در زنجان بود که برای رفع این نگرانی تجهیزات لازم توسط شرکت خریداری شد و آب شرب زنجان مورد با این تجهیزات مورد سنجش قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه آب شرب هیچ یک از شهرهای استان زنجان فزات سنگین ندارد تصریح کرد: در این خصوص هیچ نگرانی در استان زنجان وجود ندارد و براساس سنجشی که در آزمایشگاه انجام می‌شود کیفیت خروجی آب تصفیه خانه‌های استان زنجان بسیار مطلوب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به وضعیت بارشها در استان زنجان عنوان کرد: بارشهای امسال تاثیر چندانی بر سفره‌های زیرزمینی نداشته و باید همچنان بهبود مصرف آّب را داشته باشیم.

وی در مورد آب رسانی به روستاهای استان زنجان افزود: روستاهایی که به شهرها نزدیک هستند اقدام به آبرسانی کردیم و در سطح استان زنجان آبرسانی به 12 روستا توسط این شرکت انجام می‌شود.

جزءقاسمی در مورد کنده کاری و ترمیم آسفالت بعد از اجرای طرحهای عمرانی در شهرها عنوان کرد: افزایش دو برابری عملیات عمرانی را داشتیم و طبیعی است با این افزایش کنده کاریها نیز در سطح شهرها بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از ترمیم آسفالت برعهده سرمایه‌گذار بخش خصوصی بوده و بخشی نیز توسط شهرداری که با تامین اعتبار توسط شرکت آب فاضلاب شهری انجام می‌شود خاطر نشان کرد: بخشی از هزینه‌های مرمت به حساب شهرداری واریز شده و بخشی از ترمیم‌ها که برعهده سرمایه گذار بوده اقدام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان در مورد مرمت بازار زنجان بعد از اصلاح شبکه آبرسانی افزود: میراث فرهنگی و شهرداری موظف به ترمیم بعد از اصلاح شبکه آبرسانی بودند که متاسفانه اینکار انجام نشد و ترمیم موقتی توسط شرکت آب فاضلاب انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان در خصوص اجرای عملیات بازسازی شبکه‌های فرسوده در استان زنجان افزود: 50 درصد شبکه آبرسانی استان زنجان فرسوده هستند و اجرای این طرح بیشتر در مناطق بافت فرسوده مد نظر بوده که سال گذشته 32 کیلومتر از شبکه‌های آبرسانی فرسوده بازسازی شد.

جزءقاسمی با بیان اینکه میزان مصرف آب شرب و بهداشت در استان زنجان ۶ درصد است افزود: ۴ درصد صنعت و ۹۰ درصد هم کشاورزی است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با بیان اینکه بارندگی سال آبی جاری در استان ۲۴.۷ درصد افزایش بارندگی داشته است، گفت: این میزان در کشور رشد ۴۰ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه تا به امروز ۳۶۵ میلی‌متر بارندگی در استان زنجان ثبت شده است، گفت: این میزان در سال آبی گذشته ۳۰۵ میلی‌متر بوده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین