امروز: پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۶
کارشناس سیاسی مسائل خاورمیانه:
کد خبر: ۷۴۸۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
جریان مقاومت حلال مشکلات آینده منطقه خواهد بود/ پیروزی از آن یمن است

کارشناس سیاسی مسائل خاورمیانه گفت: امروز جریان مقاومت قوی تر شده و حلال مشکلات آینده منطقه خواهد بود.

سعید ساقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان در زمینه مقاومت مردم یمن، اظهار کرد: مردم یمن ثابت کرده اند که همواره در مقابل دشمنان ایستاده اند و این کشور ملت بزرگی دارد.

وی با تاکید بر اینکه امروز دیگر کشور یمن دارای امکاناتی است که از مرحله شکنندگی عبور کرده و با همه نداری ها جنگ را به نفع خود تمام می کند، تصریح کرد: این در حال است که جریان مقاومت با موفقیت یمن رو به تقویت می رود.

کارشناس سیاسی مسائل خاورمیانه با بیان اینکه با فجایع و جنگ هایی که کشور عربستان در یمن انجام داده است آنهایی که بر حقوق بشر در دنیا تاکید می کنند این نکات را ثبت خواهند کرد، ادامه داد: مشکلات زیادی بر سر این مسائل وجود دارد که در آینده دامن بن سلمان و عربستان را می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه مساله یمن، دیگر کشور امارات همچون سابق با عربستان همکاری نمی کند، اضافه کرد: حتی کشورهایی مثل قطر و ترکیه که قبلا در برخی از کارها بسیار هماهنگ بودند، الان همکاری خود را با سعودی ها کم کرده اند و هر کس دنبال منافع خود است.

ساقبی با بیان اینکه امروز جریان مقاومت قوی تر شده است و اگر موضوع «ادلب» تمام شود سرمایه گذاری در یمن بیشتر و آینده منطقه از آن مقاومت خواهد شد، افزود: این در حالی است که مردم بیدار شده اند و جریان مقاومت حلال مشکلات آینده منطقه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه جریاناتی در داخل عربستان توسط آمریکا و در پشت پرده توسط صهیونیست ها هدایت می شود و سعودی ها خود کاره ای نیستند، اظهار کرد: در صورت به قدرت رسیدن بن سلمان هم قدرت وی پایدار نخواهد بود.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین