امروز: پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۲
مدیر کل بهزیستی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۶۵۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰
امتناع از پذیرش افراد جدید در مراکز شبانه روزی بهزیستی زنجان/ جمع آوری معتادان متجاهر لغو شد

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، فعلا از پذیرش افراد جدید در مراکز شبانه روزی استان زنجان امتناع می شود.

به گزارش عصرزنجان محمد محمدی قیداری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه از آغاز شیوع کرونا ویروس، کمیته هایی در استان تشکیل شد، اظهار کرد: اداره کل بهزیستی استان زنجان در حال حاضر 28 هزار خانوار و 21 هزار معلول را تحت پوشش دارد که اکثر خانواده های تحت پوشش از اقشار بی بضاعت هستند.

وی با اشاره به تعطیلی مهدهای کودک، مراکز توان بخشی روزانه، کلینیک های مختلف مددکاری و ... به دلیل شیوع ویروس کرونا در استان، تصریح کرد: تهیه و توزیع وسایل بهداشتی برای همکاران و مراکز غیر دولتی با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال از جمله اقدامات در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس بوده است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با تاکید بر برگزاری دوره های آموزشی به ویژه برای مراکز شبانه روزی زیر نظر این اداره کل، اضافه کرد: 36 دستورالعمل برای مقابله با کرونا به ما ابلاغ شده بود که قرنطینه کردن مراکز از جمله آن محسوب می شد.

وی با بیان اینکه از پذیرش افراد جدید در مراکز شبانه روزی امتناع شده و مرخصی ها لغو شدند، افزود: همچنین نقاهتگاهی برای افراد مشکوک راه اندازی شده است.

محمدی قیداری با اشاره به اینکه از یک هزار و 100 نفری که در مراکز زیر نظر اداره کل بهزیستی استان هستند، هیچ یک از افراد مشکلی نداشته اند، ادامه داد: این افراد شامل سالمندان، بیماران روانی، مراکز ایتام، معتادان و ... می شود.

وی با بیان اینکه برای 679 نفری که در مراکز بهزیستی هستند 530 هزار تومان سرانه واریز شده است، یادآور شد: این سرانه برای تهیه اقلام بهداشتی و سایر ملزوماتی مورد نیاز برای کنترل و پیشگیری واریز شده است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه پذیرش ها در کمپ ها ممنوع شده است، ادامه داد: همچنین بر اساس ابلاغیه ها، جمع آوری معتادان متجاهر در استان زنجان لغو شد.

وی از ضد عفونی مراکز زیر نظر بهزیستی به صورت همه روزه خبر داد و گفت: 250 پک حمایتی بهداشتی هم بین معتادان کارتون خواب توزیع و آموزش های لازم هم در راستای پیشگیری از کرونا، ارائه شد.

محمدی قیداری با بیان اینکه میزهای خدمت را در زمینه مراجعان مالی زیاد کرده ایم، اظهار کرد: مبلغ 250 هزار تومان هم برای معلولان شدید در استان زنجان تخصیص یافته است.

وی به تمدید مجوز مراکز و موسسات تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان زنجان تا تیرماه سال جاری اشاره کرد، تصریح کرد: 178 کودک کار در استان وجود دارد که پک های حمایتی برای آنها هم اختصاص یافته است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه خط تلفن 1480 اداره کل بهزیستی استان مشاوره های خانوادگی را به مردم ارائه می دهد، افزود: در این زمینه ظرفیت همکاران و ساعت کار آنها را از 8 صبح تا 12 شب افزایش داده ایم.

وی با اشاره به اینکه تماس با این مرکز رایگان است، ادامه داد: یک هزار و 500 تماس داشتیم که 200 مورد از آنها مربوط به ویروس کرونا می شود.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین