امروز: پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۶
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۶۷۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
دانشجویان رشته های عفونی زنجان در خط مقدم مقابله با کرونا

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: دانشجویان رشته های عفونی دانشگاه علوم پزشکی استان، به عنوان دستیاران پزشکان در خط مقدم مقابله با کرونا هستند.

به گزارش عصرزنجان مهدی قائمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بخش آموزش مشابه همه بخش های کشور متاثر از شیوع بیماری کرونا شده است.

وی با اشاره به اینکه تعطیلی کلاس درس و دانشگاه ها مهم‌ترین تاثیر شیوع کرونا ویروس بر حوزه آموزشی بوده است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی با توجه به داشتن رشته های متنوع، تعدادی از دانشجوها تعطیل نشده و در خط مقدم مبارزه با کرونا حضور دارند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه این دانشجویام فعال در بیمارستان ها فعالیت دارند، اضافه کرد: وسایل حفاظتی کامل این دانشجوها فراهم است.

وی با تاکید بر اینکه برخی از رشته های دانشگاه مثل رشته های عفونی به صورت مستقیم با بیماران کرونایی مواجه هستند، یادآور شد: دستیاران رشته های مختلف را آموزش داده ایم تا به کمک رشته های عفونی بیایند.

قائمی با بیان اینکه برای جبران تعطیلی سایر رشته ها، دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان آموزش مجازی را در دستور کار قرار داد، ادامه داد: زیرساخت‌های نسبتا خوبی در این راستا فراهم بود.

وی با تاکید بر اینکه قبل از شیوع کرونا ویروس اساتید را تشویق می کردیم تا چهار هفدهم کلاس های خود را به صورت تئوری برگزار کنند که برای آنها امتیاز بالایی ثبت می شد.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه با تعطیل شدن کلاس ها، این سقف برداشته شده و همه کلاس های تئوری به صورت مجازی برگزار می شود، افزود: زیرساخت مورد نظر برای آموزش فضای مجازی، زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی وزارت است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در شهرستان ابهر و خرمدره به مرحله ای نرسیدیم که بیمارستان الغدیر، بیمار کرونایی پذیرش کند، ابراز کرد: در بیمارستان امدادی ابهر، 25 نفر بستری هستند که ظرفیت آن 50 نفر است.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین