امروز: پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۸
نائب رئیس اتحادیه چاقوسازان و چاقوفروشان استان زنجان:
کد خبر: ۷۶۷۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰
گام رو به جلوی صنایع دستی در سال جهش تولید؛ زنجان 37 درصد نیاز چاقوی کشور را تامین می کند

نائب رئیس اتحادیه چاقوسازان و چاقوفروشان استان زنجان گفت: با شرایط پیش آمده و با توجه به کاربردی بودن محصولات صنایع دستی استان، صنعتگران گام بزرگی در راستای جهش تولید برمی دارند.

محمدرضا جرجیسی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان با تاکید بر نقش مهم صنایع دستی در «جهش تولید» اظهار کرد: صنایع دستی استان زنجان نقش بسزا و قابل توجهی در راستای تحقق شعار سال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه صنایع دستی تولید شده در استان زنجان جزو صنایع فلزی زیرساخت در کشور به شمار می رود، تصریح کرد: محصولات و هنرهای دستی متنوع و زیادی در سطح کشور تولید می شود، اما کاربردی بودن صنایع دستی زنجان، آن را از بسیاری از این هنرهای دستی و محصولات صنعتگران متمایز ساخته است.

نائب رئیس اتحادیه چاقوسازان و چاقوفروشان استان زنجان با تاکید بر اینکه صنایع دستی تولیدی استان زنجان نیازهای کشور را در حوزه خود تامین می کند، اضافه کرد: در حال حاضر استان در حوزه صنعت چاقوسازی 37 درصد از نیاز کاردهای مصرفی مردم کشور را تولید و تامین می کند.

وی با بیان اینکه با توجه به شعار سال جاری با عنوان «جهش تولید» و شرایط پیش آمده، هنرمندان و صنعتگران استان با یک جهش در فعالیت خود می توانند، میزان تولیدات خود را به 50 درصد برسانند، یادآور شد: در این صورت نیمی از نیاز کشور در زمینه چاقو تامین خواهد شد.

جرجیسی با اشاره به فعالیت هنرمندان استان در حوزه مسگری، ادامه داد: محصولات تولیدی در این حوزه کاربردی و مصرفی است به همین جهت در سال جهش تولید، می توان علاوه بر تامین نیاز داخلی، باب های صادراتی جدیدی را به روی محصولات صنایع دستی گشود.

 انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین