امروز: پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۷
مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان:
کد خبر: ۷۶۷۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۰
طرح هادی 702 روستای استان زنجان تهیه شده است


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طرح هادی در 702 روستای بالای 20 خانوار تهیه شده است.

به گزارش عصرزنجان سجاد صنعتی منفرد به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد انقلابی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اولین نهاد سازندگی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در راستای رسیدگی به محرومین و مستضعفین، توسعه عدالت اجتماعی، بستر سازی برای سازندگی کشور تشکیل شده است.

وی ادامه داد: کمک به محرومین جامعه از دغدغه های اصلی نظام جمهوری اسلامی است که همواره این هدف در سرلوحه فعالیت های بنیاد مسکن بوده و در این مسیر به افتخارات ارزشمندی رسیده به طوری که خدمات قابل توجهی از سوی این نهاد در راستای بهبود زندگی روستائیان ارائه شده و موجب گشته، پایداری فضاهای روستایی در ابعاد مختلف، نقش موثری در توسعه منطقه ای و ملی داشته باشد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه، این نهاد توسعه و عمران به ویژه در سطح روستاها نقش مهمی دارد، ادامه داد: بنياد مسكن نقش برجسته اي در برنامه هاي توسعه اقتصادي و اجتماعي و ارتقاي كمي و كيفي واحدهاي مسكوني به ویژه در سطح روستاها بر عهده دارد.

وی فعاليت‌هاي عمران روستايي يكي از مهمترين و اصلي ترين اقدامات بنياد مسكن انقلاب اسلامي‌ در امور كالبدي و عمران و آبادي روستاهاي كشور دانست و گفت: اين فعاليت‌ها با هدف ايجاد زمينه توسعه و عمران روستاها و تأمين عادلانه امكانات و هدايت فيزيكي جهت بهبود شرايط زيست محيطي نقاط روستايي در سراسر كشور به انجام مي‌رسد.

صنعتی منفرد ادامه داد: توسعه و عمران روستاها و توجه به روستاییان از اهداف بزرگ انقلاب اسلامی می‌باشد که باید بیش از پیش به این امر مهم اهتمام داشت و به طور یقین برگزاری جلسات علمی و تخصصی در زمینه  توسعه پایدار کالبدی فضایی روستایی اقدام موثر و مطلوبی در جهت همفکری و همگرایی نظرات و آرای صاحب‌نظران و متخصصان در این بخش‌ها می‌باشد که حاصل آن می‌تواند در تدوین چارچوب‌های لازم در جهت حرکت به سوی اهداف توسعه روستایی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی اجرای طرح هادی را یکی از رویکردهای بنیاد مسکن در راستای توسعه و عمران روستاها دانست و تصریح کرد: تهیه طرح های هادی روستایی، يكي از مسيرهاي مهم تحقق توسعه محلي است كه با مشاركت جامعه محلي و برمبناي ظرفيت سازي و توانمند سازي اجتماعات روستايي صورت مي گیرد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه، از مجموع 710 روستای بالای 20 خانوار استان طبق سرشماری سال 95 طرح هادی برای 702 روستا تهیه و در 382 روستا نیز اجرا شده، اظهار کرد: همچنین برای 58 روستای زیر 20 خانوار نیز طرح هادی تهیه شده است.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین