امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۳۱
کارشناس مسائل سیاسی:
کد خبر: ۸۱۸۵
تاریخ انتشار: شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۶
اعتراضات آمریکا عنوان  بزرگترین ناآرامی علیه  نژاد پرستی را به خود گرفته است/این اعتراضات نارضایتی های انباشته شده در رنگین پوست های آمریکا است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اعتراضات آمریکا عنوان  بزرگترین ناآرامی علیه  نژاد پرستی را به خود گرفته است.

مهدی یار محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر نجان، به اعتراضات علیه نژاد پرستی در آمریکا اشاره کرد و عنوان داشت: اعتراضات آمریکا در بحث نژاد پرستی فعال شده و رفته رفته دامنه جدیدی به خود می گیرد.

وی با بیان اینکه اعتراضات آمریکا عنوان  بزرگترین ناآرامی علیه  نژاد پرستی را به خود گرفته است، تصریح کرد: این اعتراضات طوری فعال شده که فراتر از اعتراضات رنگین پوستی حرکت می کند.  

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه این اعتراضات نارضایتی های انباشته شده در رنگین پوست های آمریکا است، تصریح کرد: در واقع می توان ریشه نارضایتی را در زمان کشف قاره آمریکا و کشتار سرخ پوستان را نشان داد.

یارمحمدی با بیان اینکه انباشت نارضایتی تاریخی در این قضیه وجود دارد و ریشه آن در قانون و برخی قوانین آمریکایی است ، خاطرنشان کرد: این اعتراضات فعال رخ داده در آمریکا پیامدهایی مهمی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه ترس دولت مردان اروپایی به عنوان اولین پیامد این جریان است که دامنه اعتراضات به سمت اروپا کشیده نشود و اروپا را دربر نگیرد، یادآور شد،اورپا و آمریکای شمالی بیشترین مهاجران از کشورهای مختلف را به خود اختصاص داده اند و ترس دولتمردان اروپا از خیزش مهاجران اروپایی و پیگیری آنها برای احقاق حقوق ترسی است که در دولتمردان اروپایی دیده می شود.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه سانسور رسانه ای در این زمینه وجود دارد و رسانه ها به جای پرداختن به اصل موضوع به مسائل حاشیه ای می پردازند، گفت:رسانه هایی که به عنوان رسانه های جهانی مطرح هستند و خود را طرفدار حقوق بشر قلمداد می کنند کمترین اطلاعات را در این زمینه به مردم ارائه می دهند و اگر هم اطلاعات داده شود جهت بندی شده است.

*ادامه اعتراضات در آمریکا می تواند نتایج سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی برای رنگین پوستان به همراه داشته باشد

یارمحمدی با اشاره به اینکه در صورتی که اعتراضات سازمان یافته و با محوریت باشد می تواند نتیجه بخش باشد، افزود: ادامه این اعتراضات نتایج سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی برای رنگین پوستان را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در نتیجه این اعتراضات تصویب قانون مدنی ممنوعیت تبعیض نژادی در آمریکا و نتایج از این دست را خواهیم دید که در دهه 60 رخ داده است، اظهار کرد: این اعتراضات و در قوانین سیاسی کشور تاثیراتی را داشته باشد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: این اعتراضات می توانند نتیجه بخش باشد به شرط اینکه از پراکندگی جدا شوند به سمت محوریت و خواسته واحد حرکت کنند.

یارمحمدی به پیامد های دوم این اعتراضات اشاره کرد و عنوان داشت:انتخابات ریاست جمهوری به رفتار ها علی الخصوص نوع رفتارهای ترامپ در دوران کرونا و اعتراض به تبعیض نژادی بستگی دارد، یادآور شد،ترامپ به سمتی حرکت می کند که تبعیض نژادی را قبول ندارد و از تعابیر مختلف ونا مناسب برای این اعتراضات استفاده می کند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین