امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۶
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۲۶۵
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
بالا رفتن تقاضا برای ماسک در زنجان/کمبود برخی اقلام دارویی در داروخانه های دولتی، مشکل کشوری بود

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: برخی از اقلام دارویی به دلیل کمبود در سطح کشور سهمیه ای شده بود که این مساله رفع شده است.

به گزارش عصرزنجان ،جواد تاج در زنجان در زمینه کمبود برخی از اقلام دارویی در داروخانه‌های دولتی، اظهار کرد: توزیع برخی از اقلام دارویی به دلیل کمبود در سطح کشور به صورت سهمیه ای بوده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه برخی از داروها، کمبود وجود داشته و توزیع آن در حال حاضر آغاز شده است، تصریح کرد: مراجعه به داروخانه‌های دولتی هم نسبت به داروخانه های خصوصی بسیار بالا بوده از این رو عامل اصلی کمبود برخی اقلام دارویی در این داروخانه ها نسبت به داروخانه های خصوصی مراجعه زیاد است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در زمینه نبود یک سری اقلام دارویی خارجی با بیان اینکه نوع ایرانی این داروها تولید می شود، افزود: وزارت بهداشت هم تاکید دارد با توجه به محدودیت های موجود از نوع ایرانی استفاده شود.

وی ادامه داد: تجویز داروهای ایرانی به پزشکان توصیه شده است اما گاهی برخی از پزشکان همکاری نمی کنند.

تاج کی در زمینه کمبود ماسک هم در داروخانه‌های استان زنجان اظهار داشت: در این راستا تقاضای مردم بالا رفته و توزیع ادامه دارد.

وی با بیان اینکه توزیع ماسک هفته ای یک بار صورت می گیرد، افزود: با بالا رفتن تقاضا، ماسک ها به سرعت تمام می شوند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی ها با واحدهای تولید، میزان تولید ماسک را در استان زنجان بالا خواهیم برد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین