امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۸
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۲۷۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
تدوین نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان/ عدم وجود دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه کمبود بزرگی در مسیر تجارت استان

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان تدوین و به تصویب کارگروه توسعه صادرات رسیده است.

به گزارش عصرزنجان ،مهدی رنگ رونا صبح امروز نخستین جلسه تبیین و بررسی نقشه راه تجارت خارجی استان با بیان اینکه نقشه راه تجارت خارجی با بیش از ۷ ماه کار کارشناسی در اتاق بازرگانی زنجان تدوین شده است، اظهار کرد: جوانب مختلفی در این نقشه راه برای توسعه تجارت و افزایش صادرات از مبدا استان زنجان در نظر گرفته شده و کشورهای جدیدی برای طرف تجاری با استان زنجان دیده شده است.

وی با بیان اینکه نقشه راه تجارت خارجی استان یک کار جدید در استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: با ایجاد احساس به نیاز با کار با کشورهای جدید در اتاق بازرگانی زنجان و بازارهای جدید برای توسعه صادرات محصولات و انجام مراودات تجاری، تدوین نقشه راه در دستور کار قرار گرفته و در جلسه کارگروه توسعه صادرات به تصویب رسید.

رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه برای عملیاتی کردن نقشه راه تجارت خارجی نیاز به همکاری همه ارگان ها، دستگاه ها و مراجع ذیربط است، خاطرنشان کرد: وجود دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه و فعال بودن آن در استان برای به ثمر رسیدن این نقشه راه ضروری بوده و عدم وجود آن یک کمبود بزرگ در این مسیر محسوب می شود.

در ادامه کشاورز، معاون سازمان گمرک استان زنجان با بیان اینکه برای این نقشه راه و عملیاتی شدن آن باید تلاش های عملیاتی انجام داد، خاطرنشان کرد: در تجارت با کشور ها مختلف به ویژه کشورهای جدید شرایط بازار آنها باید به صورت مداوم سنجیده و آمارهای به روزی برای تجارت ارائه شود، چرا که سلیقه بازارها در صادرات موضوع مهمی است.

امیرعلی مسیبی، معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه تدوین نقشه راه تجارت خارج از سوی اتاق یک کار جدید مطالعاتی، مطلوب و با هدف صحیح و درستی تدوین شده است، گفت: باید وارد فاز عملیاتی این سند شد و در این بین نمایندگی وزارت خارجه در استان زنجان یکی از ارکان اصلی بوده که می تواند نقش بسزایی را ایفا کند.

وی با تاکید بر لزوم افزایش صادرات از مبدا استان زنجان، ابراز کرد: مشکلات واحدهای صادرکننده باید مد نظر قرار گرفته و در راستای رفع آنها برنامه‌ریزی شود تا هرچه بیشتر به عملیاتی شدن نقشه راه نزدیک شویم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین