امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۵
مدیرکل بهزیستی زنجان:
کد خبر: ۸۲۷۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹
موردی از ابتلا به کرونا در مراکز بهزیستی استان مشاهده نشده است

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در مراکز بهزیستی زنجان مشاهده نشده و از افرادی که به تازگی وارد این مراکز شده‌اند، قبل از ورود تست کرونا گرفته شده است.

به گزارش عصرزنجان محمد محمدی ‌قیداری، اظهار کرد: سازمان بهزیستی از جمله مهم‌ترین نهادهای حمایتی دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اداره‌کل بهزیستی استان زنجان با پنج معاونت برای خدمت به جامعه هدف خود فعالیت می‌کند و ۸۵ هزار و ۹۲۵ نفر مددجو را به همراه خانواده و بدون احتساب افراد قرار گرفته در طرح آمبلیوپی تحت پوشش خود قرار داده است، افزود: تعداد ۲۰۴ هزار و ۶۴۸ نفر با احتساب افراد قرار گرفته در طرح آمبلیوپی، تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند که شامل ۱۹ درصد خانوارهای استان بوده و تعداد آن‌ها به ۲۸ هزار و ۶۷۹ خانوار زنجانی تحت پوشش این اداره‌کل می‌رسد. از طرفی ۶۵ درصد این افراد مستمری‌بگیر و ۳۵ درصد مابقی نیز از سایر خدمات این اداره‌کل بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه مجموعه معاونت توانبخشی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان، اقدامات هدفمندی را برای توانمندسازی اشخاص معلول برای دست‌یابی به سطح نهایی توانایی و عملکرد جسمی، حسی، ذهنی - روانی، اجتماعی و حفظ این توانایی‌ها انجام می‌دهد، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۲ هزار و ۱۹۰ مورد معلولیت ثبت شده است و ۲۱ هزار و ۶۲۱ مورد پرونده تحت حمایت این اداره‌کل هستند که شامل ۷.۱ درصد از جمعیت کل استان بوده که ۲۸ درصد این افراد به تعداد ۱۴ هزار و ۴۱۱ خانوار از معلولان و بیماران اعصاب و روان مستمری‌بگیر این اداره‌کل را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه در حوزه توانبخشی، تعداد ۷۹۸۰ فرد معلول که از این تعداد ۳۲۳ معلول ضایعه نخایی هستند، خدمات توان‌پزشکی، حق پرستاری و سایر خدمات مددکاری را دریافت می‌کنند، ادامه داد: مابقی معلولان تحت پوشش شامل ۶۹ درصد باقی‌مانده، با توجه به نداشتن شرایط احراز دریافت مستمری از خدمات مددکاری، مشاوره‌های تخصصی و سایر برنامه‌های این اداره‌کل بهره‌مند هستند. گفتنی است که در این معاونت از ۱۰۴۳ دانش‌آموز و ۲۳۱ دانشجوی معلول نیز حمایت می‌شود.

محمدی ‌قیداری با بیان اینکه در سه ماه اول امسال، ۴۵۱۵ نفر در معاونت اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان پذیرش شده‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر ۸۳۱۸ مورد پرونده مددکاری در این حوزه وجود دارد که از این تعداد ۳۶۶۷ مورد مربوط به زنان و خانواده و ۴۰۳۵ خانوار نیز در این حوزه مستمری‌بگیر هستند؛ قابل ذکر است از ابتدای امسال‌ تاکنون اداره‌کل بهزیستی استان زنجان برای ۶۴۱ نفر تحت پوشش این مجموعه، اشتغال ایجاد کرده و ۸۸ باب مسکن نیز به مددجویان این اداره‌کل واگذار شده است.

وی با اشاره به کاهش ۱۷ درصدی آمار طلاق در سال گذشته، افزود: امسال تعداد ۲۱ هزار و ۵۰۸ نفر از خدمات مشاوره حضوری دولتی و غیردولتی در ۲۴ مرکز ترک اعتیاد خدمت گرفته‌اند و این در حالی است که در یک مرکز کاهش آسیب استان نیز تعداد ۲۸۸۴ نفر از معتادان از خدمات کاهش آسیب استفاده کرده‌اند. همچنین تعداد ۴۶ هزار و ۵۲۹ کودک از خدمات غربالگری بینایی و تعداد  ۱۳ هزار و ۵۴۸ کودک نیز از برنامه غربالگری شنوایی این اداره‌کل بهره‌مند شده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون مورد مشکوک و مبتلا به بیماری کرونا در مراکز بهزیستی استان مشاهده نشده است، تصریح کرد: از افرادی که در مراکز تحت پوشش این اداره‌کل قرار دارند، در صورت داشتن علائم این بیماری، آزمایش تست کرونا گرفته می‌شود و از همه افرادی که در این مراکز به تازگی پذیرش می‌شوند، قبل از ورود، تست کرونا گرفته می‌شود.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین