امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۴۳
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تاکید کرد؛
کد خبر: ۸۲۷۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱
ترویج فرهنگ مقاوم سازی از اهداف اصلی بنیاد مسکن زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به طراحی و نظارت بر 37 هزار و 600 واحد روستایی گفت: نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی از اهداف اصلی این نهاد انقلابی است.

به گزارش عصرزنجان رضا خواجه ای امروز در جمع خبرنگاران از فعالیت 134 ناظر نظام فنی روستایی در این استان جهت نظارت بر ساخت و ساز های روستایی خبر داد و گفت: هم اکنون 12 دفتر فنی و مهندسی نیز جهت طراحی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان فعال است.

وی با بیان اینکه، جمع آوری پرونده های متقاضیان برای پرداخت تسهیلات بانکی، دقت در طراحی نقشه ها، نظارت مستمر بر ساخت و سازها، ارائه راه های سهولت در اجرا، صرفه جویی در مصرف انرژی، رعایت حریم و معابر و تشویق جهت استفاده از مصالح مرغوب در ساخت و سازها، از وظایف مهم اعضای نظام فنی روستایی است، ادامه داد: در حال حاظر ساخت و سازهایی که از طریق دریافت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در روستاها انجام می شود طبق ساز و کارهای تعریف شده، تحت نظارت نظام فنی روستایی انجام می شود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان یادآور شد: هدايت بافت فيزيكي روستاها و بهسازي محيط زيست و سكونتگاه هاي روستايي براساس طرح‌هاي هادي روستايي، بالا بردن كيفيت ساخت و سازهاي روستايي، استفاده صحيح از مصالح مقاوم و استاندارد ، شناسايي، بكارگيري و ساماندهي نيروهاي انساني بومي ‌مستعد در فن ساختمان سازي روستايي، بالا بردن سطح دانش فني و اجرايي ناظرين با آموزش علمي‌ و عملي مستمر آنان از اهداف اصلی تشکیل نظام فنی روستایی است.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بهره مندی از نظام فنی روستایی که شامل مهندسین با تجربه و دفاتر طراحی در سطح استان بوده که تاکنون بالغ بر 37 هزار و 600 واحد روستایی طراحی و نظارت گردیده است که در طی اعتبار سال جاری 2 هزار و 410 واحد طراحی و نظارت شده است.

خواجه ای با بیان اینکه، نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی از اهداف اصلی این نهاد انقلابی است، تاکید کرد: مهندسان نقش و مسوولیت خطیری در نظارت بر ساخت و سازها بر عهده دارند تا ساختمان‌‌ها با اصول فنی و طبق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان بنا شوند.

وی بر لزوم ساخت واحدهاي مسكوني مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبيعي، ترویج مقاوم سازی و افزایش آگاهی روستائیان برای بالا بردن کیفیت و اهمیت مکان ساخت بناها تاکید نمود.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین