امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۵
کد خبر: ۸۲۷۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶
ریشه گرانی مرغ در تخلف مرغداری ها/ قیمت مصوب 16500 تومان است

رئیس اتاق اصناف استان زنجان در زمینه عرضه مرغ به نرخی بالاتر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار گفت: متاسفانه دلیل اصلی این افزایش قیمت ها تخلف برخی از مرغداری ها است که مرغ بر اساس قیمت مصوب توزیع نمی کنند.

محمود موسوی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان در زنجان اظهار کرد: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار کشوری و استانی، مقرر شده که مرغداری ها، هر کیلو مرغ را بالغ بر 10 هزار و 500 تومان به کشتارگاه ها ارائه کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه، کشتارگاه ها موظف آماده سازی و تحویل مرغ با نرخ 15 هزار و 500 تومان به فروشگاه های عرضه این محصولات هستند.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با بیان اینکه مشکل اصلی در زمینه افزایش قیمت مرغ در مرغداری ها است که به قیمت تعیین شده عرضه نمی کند، افزود: این در حالی است که استان با مازاد تولید مرغ مواجه بوده و اگر جلوی عرضه تولیدات به سایر استان ها گرفته شود، قیمت کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه این تخلف مرغداری ها در قیمت تمام شده و عرضه در فروشگاه ها تاثیر دارد، ادامه داد: فروشگاه ها موظف هستند محصول را به نرخ ثبت شده بر روی بسته ها عرضه کنند.

موسوی همچنین در زمینه عرضه روغن مایع با قیمتی بالا هم اظهار داشت: این افزایش قیمت ها را باید در کارخانه ها جویا شد و فروشگاه بر اساس قیمت ثبت شده روی کالا، عرضه می کند.

وی یادآور شد: قیمت روغن حدود 20 تا 50 درصد رشد داشته است .

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین