امروز: پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
یک کارشناس مسائل بین‌الملل مطرح کرد؛
کد خبر: ۸۲۹۸
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
تلاش شبکه مجازی سعودی _ صهیونیستی _ آمریکایی برای بحران‌سازی علیه ایران/ ناقضان حقوق بشر دم از حمایت نزنند

حنیف غفاری گفت: شبکه مجازی سعودی _ صهیونیستی _ آمریکایی به دنبال بحران‌سازی برای ایران هستند.

به گزارش عصرزنجان ،حنیف غفاری درباره فعال شدن شبکه های سعودی - صهیونیستی در فضای مجازی و به ویژه توییتر در واکنش به مسائل اخیر کشور و هجمه به قوه فضاییه اظهار داشت: مسلم است هر کشور مستقلی در نظام بین الملل برای اینکه حکمی را صادر و آن را برای افکار عمومی تبیین کند، ساختار قضایی و مجموعه دادگستری و گردش کار حقوقی معینی دارد، در کشور ما هم این امر صادق است و اگر بحثی در این زمینه وجود داشته باشد مربوط به معادلات داخلی کشور است.


وی افزود: بر اساس قوانین حقوقی رایج در دنیا کشورهای دیگر حق دخالت در این خصوص را ندارند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: اینکه چرا شبکه‌های سعودی – صهیونیستی-  آمریکایی در روزهای اخیر فعال شده‌اند به این دلیل است که می‌خواهند در این مسئله یک بدبینی نسبت به دستگاه قضایی بین مردم ایجاد کنند و موجب نارضایتی دوباره در کشور شوند.

غفاری گفت: رفتاری که اخیراً توسط شبکه های سعودی – صهیونیستی - آمریکایی دیده می شود را در ارتباط با دیگر سیاست های این شبکه ها در طول سالها و ماههای اخیر مشاهده کردیم در واقع آنها سعی می ‌کنند از هر موضوعی یک بحران در کشور ما بسازند.

وی افزود: برخی افراد آگاهانه و برخی از سر ناآگاهی با این شبکه ها همکاری می‌کنند که در این زمینه وظیفه است افرادی که ناآگاهانه در این مسیر قرار گرفته‌اند اقناع و توجیه شوند و افرادی که آگاهانه همکاری می‌کنند باید فعالیت و ارتباط آنها رصد شود و تمهیدات امنیتی لازم در خصوص آنها اندیشیده شود.

وی عنوان کرد: دم زدن آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم کودک کش سعودی از حقوق بشر که خودشان در یمن صدها هزار نفر از مردم را قتل عام و آواره کردند و حقوق بشر در قبال آنها معنا و مفهومی ندارد، دادن آدرس انحرافی است بنابراین افکارعمومی باید در قبال آن ها توجه بیشتری داشته باشند.

غفاری گفت: در این زمینه باید پرسید چرا آنها که با حقوق بشر سنخیتی ندارند و با مفهوم آن بیگانه ها هستند و در واقع ناقض اصلی حقوق انسانها در طول تاریخ بوده اند چنین موجی را ایجاد می‌کنند بنابراین نیاز به رصد هوشمندانه نسبت به رفتارهای مغرضانه شبکه‌های رسانه‌ای سعودی- صهیونیستی هستیم.

وی افزود: در این زمینه موضع ما مشخص است مسئله ای که به داخل کشور مربوط می‌شود، اساسا در قلمرو اظهار نظر کشورهای دیگر و این بازیگران که منحوسیت و جنایات آنها برای دنیا ثابت شده، نیست.
 

انتهای پیام/

 

منبع:  شبکه اطلاع رسانی مرصاد

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین