امروز: پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان:
کد خبر: ۸۴۳۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۳
غدیر ولایت را در جامعه تثبیت کرد
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با تاکید بر اینکه غدیر، ولایت را در جامعه تثبیت کرد، گفت: غدیر لنگرگاه جهان اسلام است بدون غدیر خم ثباتی در اسلام باقی نمی‌ماند.
 

 

 

به گزارش عصرزنجان  ،حجت‌الاسلام حسن بیگدلی با تبریک عید سعید غدیر، اظهار داشت: عید سعید غدیر خم به عنوان لنگرگاه جهان اسلام، متصل‌کننده نبوت و ولایت بوده و بقای اسلام به غدیر است.

وی افزود: به این دلیل که غدیر لنگرگاه جهان اسلام است بدون غدیر خم ثباتی در اسلام باقی نمی‌ماند و نبوت ابتر می‌شد، غدیر آمد تا ولایت، خدا محوری، الهی فکر کردن و الهی زیستن در جامعه تثبت و ماندگار شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان بیان داشت: غدیر درس‌های فراوانی به جامعه اسلامی دارد چرا که زمانی که پیامبر گرامی اسلام رسانه‌ای در اختیار نداشت و هیچ سیستم صوتی و تصویری اختراع نشده بود با ابتکار مدیریتی مافوق تصور این رسالت بزرگ را به انجام رساندند.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام زمان بعد از حج و مکانی به نام غدیر را که همه زائران در آن مکان از یکدیگر جدا می‌شدند برای ابلاغ این دستور الهی برگزید، افزود: حضرت محمد (ص) در چنین مکان و زمان مهمی ولایت حضرت امیر را اعلام کردند و بعد از 2 دو ماه هنگامی که همه زائران حج به منازل خود برگشتند همه بلاد اسلامی از این موضوع مطلع شدند.

حجت‌الاسلام بگیدلی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام با زمان شناسی، موقعیت شناسی دستور الهی را به مردم ابلاغ کرده و ولایت حضرت علی (ع) را اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر چه غدیر در مدینه مظلوم واقع شد اما همه مردم در شهرها و توابع جهان اسلام از این موضوع آگاه شدند، افزود: زمان‌شناسی، دشمن‌شناسی، شناخت موقعیت‌های اجتماعی و مدیریت مسئله در پیام غدیر نهفته است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) با درک عمیق مسئله غدیر انقلاب اسلامی را تشکیل و به گونه‌ای جامعه اسلامی را تربیت کردند که گهواره‌ای‎های آن روز، امروز مدافعان حرم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) هستند.

وی با اشاره به مفاهیم بلند خطبه غدیر، گفت: جامعه‌شناسی، توحید شناسی، ولایت و امامت شناسی در این خطبه نهفته است اگر چه به این مسائل کمتر پرداخت شده است.

حجت‌الاسلام بیگدلی بیان داشت: پیامبر گرامی اسلام از فرصت غدیر فرصت برای معرفی ولی زمان استفاده کرده و رسالت خود را به اتمام رساندند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین