امروز: پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۳
مدیرکل بهزیستی استان زنجان:
کد خبر: ۸۴۳۶
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۳
تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی‌ زنجان پرداخت می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: طبق برنامه اعلام شده، ودیعه مسکن به خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی دارای شرایط لازم در استان پرداخت می‌شود.

به گزارش عصرزنجان ،محمد محمدی قیداری افزود: تسهیلات ودیعه مسکن، زنان سرپرست خانوار دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار با بعد خانوار حداقل سه نفر، معلولان سرپرست خانوار با شدت معلولیت شدید و خیلی شدید با بعد خانوار حداقل سه نفر را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه روزی که حداقل ۱۰ سال از تاریخ ترخیص آنها گذشته باشد و خانواده‌های دارای حداقل ۲ عضو معلول که سرپرست خانوار نیز معلول باشد در اولویت پرداخت این کمک هستند.

این مسؤول ادامه داد: مبلغ این تسهیلات در شهر تهران ۵۰ میلیون تومان، در کلانشهرها ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان با ۱۳ درصد سود در قالب قرارداد یک ساله به مستاجران پرداخت می شود.

وی اظهار داشت:مستاجر فقط سود را بازپرداخت می‌کند. مبلغ اقساط هم برای شهر تهران ۵۴۰ هزار تومان، شهرهای بزرگ ۳۲۵ هزار تومان و سایر شهرها نیز ۱۶۰ هزار تومان است که  بعد از پایان قرارداد هم تسهیلات به بانک عامل عودت داده می شود.

محمدی ادامه داد: شرایط خانوارها برای دریافت تسهیلات این است که فرم ج آنها باید سبز باشد، سابقه مالکیت از سال ۸۴ به بعد نداشته، متاهل یا سرپرست خانوار بوده و حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشند و همچنین باید دارای اجاره نامه رسمی دارای کد رهگیری هم باشند. 

وی خاطر نشان کرد : متقاضیان باید از طریق ارسال پیامک به  شماره تلفن همراه آنان  به شماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ثبت نام اولیه کنند و این مهلت تا روز دوشنبه ۱۳ مرداد تمدید شده بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین