امروز: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۱
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان:
کد خبر: ۸۴۴۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰
عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات کرونایی ضعیف است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان با تاکید بر اینکه عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات کرونایی ضعیف است، گفت: ۳ درصد ثبت‌نام‌کنندگان تسهیلات کرونایی کشور، زنجانی هستند.

به گزارش عصرزنجان ،محمدرضا آبی‌پور اظهار کرد: در کل کشور ۵۰۰ هزار نفر برای دریافت تسهیلات زیان ناشی از کرونا ثبت‌نام کرده‌اند که ۳ درصد آن مربوط به استان زنجان است.

وی افزود: نکته مهمی که باید برای این آمار ۳ درصدی مورد توجه قرار داد عملکرد مناسب دستگاه‌های اجرایی استان در اطلاع‌رسانی و ثبت درخواست تسهیلات بوده است چرا که همه تلاش‌ها برای اطلاع‌رسانی انجام شد و حال در حوزه شبکه بانکی عملکرد کمی ضعیف است و از آنجایی که اقدامات انجام‌شده برای کاهش زیان فعالان اقتصادی استان است، انتظار می‌رود هماهنگی بیشتری بین بانک و سایر دستگاه‌ها به عمل آید.

این مسئول با بیان اینکه استان عملکرد ۲۸ درصدی در حوزه ثبت‌نام و عملکرد ۸ درصدی در پرداخت تسهیلات دارد که تناقض بزرگی در قیاس عملکردها است، ادامه داد: انتظار می‌رود تا بیستم ماه‌جاری گزارشی از عملکرد بانک‌ها در جلسه بعدی شورای هماهنگی بانک‌های استان ارائه شده و نواقص و مشکلات احصا شود.

وی تصریح کرد: مشکلی نیز در بارگذاری سامانه است که امیدواریم با حل آن، مشکل رانندگان در ثبت اطلاعات و دریافت تسهیلات اقدام کنند و انتظار می‌رود شبکه بانکی مشکل را به زودی برطرف کرده و زیرساخت‌های خود را ترمیم کند و اگر عملکرد بانک‌ها اینگونه تدوام یابد، مجبور به ارائه گزارش به مقامات بالا هستیم و شبکه بانکی نیز می‌تواند مشکلات خود را برای حل کردن گزارش دهد.
آبی‌پور یادآور شد: در حال حاضر ۱۲ هزار نفر در استان با توجه به تبلیغاتی که توسط دستگاه‌ها انجام شد، در سامانه ثبت‌نام کردند و حال انتظار دارند که بتوانند تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کنند. این تسهیلات متقاضی‌محور بوده و انتظار حداکثر همکاری در استان وجود دارد.
وی عدم پاسخ‌گویی را مشکل اصلی مراجعه‌کنندگان به بانک دانست و خاطرنشان کرد: شبکه بانکی باید به دنبال حل مشکلات خود باشد و در راستای راهنمایی و اطلاع‌رسانی به مشتریان خود، اقدام کند و این موارد منافی اقدامات شبکه بانکی استان در ارائه تسهیلات در سال‌های گذشته نسبت به واحدهای صنفی، تولیدی و صنعتی استان نیست

انتهای پیام/

منبع خبر: نه وار نیوز

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین