امروز: پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۹
جانشین فرمانده ناجا:
کد خبر: ۸۴۵۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۴
نیروی انتظامی خط مقدم مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر است/ورود مواد مخدر از افغانستان به ایران

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه مقابله و مبارزه با مواد مخدر و سرقت یکی از برنامه های جدی پلیس در سالجاری است، گفت: مقابله با تهدیدات اخلاقی دشمن نیازمند بسیج همگانی است.

به گزارش عصرزنجان ،سردار قاسم رضایی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ابهر با اشاره به قرار گرفتن شهرستان ابهر در مسیر ترانزیت و کریدورهای مختلف تردد غرب کشور تاکید کرد: آرامش مردمی این شهرستان نشات گرفته از ریشه ایمانی و تعصب دینی مردم می باشد.

وی با اشاره به برکات خون شهدا برای انقلاب اسلامی، خاطر نشان کرد: من فرزند همین شهرستان و منطقه هستم که در پیروزی انقلاب اسلامی و خنثی شدن توطئه دشمنان در مقابله با تجزیه کشور پیشقدم بوده است.

این مقام عالی انتظامی، یکی از دغدغه های مردم را مواد مخدر برشمرد و خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی به عنوان خط مقدم مقابله با پدیده شوم مواد مخدر قرار دارد.

وی با اشاره به کشت حدود 200 تن مواد مخدر در سال 2000 میلادی در کشور افغانستان افزود: در سال جاری برابر برآورد سازمان ملل این است که بیش از 9 هزار تن موادمخدر در این کشور کشت می شود و با توجه به حدود 2 هزار کیلومتر مرز مشترک ایران با کشورهای افغانستان و پاکستان موادمخدر از این طریق وارد کشورمان می شود.

سردار رضایی با اشاره به کشف 800 تن مواد مخدر در سال گذشته در کشور، گفت: امسال بیش از 400 تن مواد مخدر در کشور کشف شده که نشان از افزایش چشمگیر کشفیات مواد مخدر است، اما در شهرها احساس نمی شود چرا که موادمخدر در شهرها توزیع می شود و جوانان را آلوده می کنند و این از دغدغه های مردم است و نیروی انتظامی نیز در این خصوص برنامه هایی دارد ولی مشکلاتی از ناحیه بعضی دستگاه ها وجود دارد و زیرساخت ها متناسب نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر تدبیری برای نگهداری معتادان پرخطر و متجاهر و حتی خرده فروشان باشد و محل ها و اردوگاه هایی را برای نگهداری این افراد تاسیس کنند نیروی انتظامی قادر است ظرف 48 ساعت تمام آنان را دستگیر و چهره شهر را پاکسازی کند ولازمه آن اقدامات بعدی است، البته قطع به یقین حمایت و پشتیبانی دستگاه قضائی بسیار موثر است و ما این آمادگی را داریم که این دغدغه مردم را دنبال کنیم.

جانشین فرمانده ناجا مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر را از برنامه های جدی پلیس عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ساماندهی و فضای نگهداری این افراد به عنوان یک مشکل مطرح که پیشنهاداتی از قبیل اردوگاه در این زمینه ارائه شده است.

وی به ضرورت افزایش هزینه جرم در پیشگیری از جرایم نیز تاکید و تصریح کرد: هزینه جرم، باید متناسب با جرایم افزایش یابد تا اثر بازدارنده داشته باشد در غیر این صورت این مسئله باعث افزایش وقوع جرایم می شود و در این زمینه خلاءهای قانونی باید مطالعه و مرتفع شوند.

این مقام عالی انتظامی کشور، سرقت را یکی دیگر از دغدغه های جدی مردم عنوان و بیان کرد: در حوزه سرقت نیز اگر دو علت موثر وقوع این جرم برطرف شود از دغدغه های مردم در این حوزه کاسته می شود؛ یکی توجه به زیر ساخت ها و دیگری تهیه پیوست ایمنی در اخذ پروانه ساخت و ساز ها است که باید به صورت قانون در بیاید.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت ساز و کار های امنیتی و انتظامی در بحث ساخت و سازها و تولید خودروهای داخلی، اذعان داشت: با رعایت اصول امنیتی و پیوست ایمنی در ساخت و سازها، عامل موثر در کاهش جرایم بوده و در پی آن احساس امنیت در جامعه افزایش چشمگیری خواهد داشت.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه تهدیدات امنیتی دشمن خنثی شده است، تصریح کرد: رخنه دشمن در بحث امنیت اخلاقی تهدید جدیدی است که مقابله با آن نیازمند بسیج همگانی است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی دارای تجربه و روحیه انقلابی است و ما در راستای مطالبات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) با جدیت و تمام توان گام بر می داریم.

انتهای پیام/

منبع خبر: نه وار نیوز

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین