نسخه تلکس عصر زنجان
:: کشف 16 كيلو گرم مواد مخدر از نوع ترياك در زنجان؛سوداگر مرگ در دام پلیس افتاد یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰

فرمانده انتظامي استان از كشف 16 كيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياك و دستگيري يك قاچاقچي سابقه دار در يك عمليات پليسي خبر داد‌.


:: 7 هزار دانش آموز زنجاني هميار گاز مي شوند یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳

مدير عامل شركت گاز استان زنجان اعلام كرد: با آغاز اجراي طرح هميار گاز در سال 97؛ بيش از 7 هزار دانش آموز زنجاني ديگر؛ با روشهاي مصرف بهينه و ايمن گاز طبيعي آشنا مي شوند.


:: 7 هزار دانش آموز زنجاني هميار گاز مي شوند یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳

مدير عامل شركت گاز استان زنجان اعلام كرد: با آغاز اجراي طرح هميار گاز در سال 97؛ بيش از 7 هزار دانش آموز زنجاني ديگر؛ با روشهاي مصرف بهينه و ايمن گاز طبيعي آشنا مي شوند.


:: کشت گل محمدی به مساحت 10 هتکار در شهرستان ایجرود؛ استان زنجان مستعد در زمینه گیاهان دارویی است یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰

رئیس اداره جنگلداری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان به منظور بالابردن فرهنگ عمومی کشت گیاهان دارویی و توانمند سازی جوامع محلی و در راستای اجرای پروژه های مربوط به صندوق توسعه ملی، با مشارکت و همکاری روستائیان اقدام به کشت گل محمدی در حوزه آبخیز چسب واقع در ایجرود به مساحت 10 هکتار کرده است.


:: قطع انشعاب غیرمجاز در خط انتقال مجتمع معجزات/مشکل کمبود آب روستای چورزق مرتفع شد شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳

مدیر امور آبفار شهرستان زنجان گفت: مشکل آب روستاهای مجتمع معجزات مرتفع شده است


:: لزوم تسریع در اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی/کیفیت در اجرای این پروژه ها مدنظر دست اندرکاران باشد شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۶

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان بر لزوم تسریع در روند اجرای پروژه های مربوط به صندوق توسعه ملی تاکید کرد و گفت: کیفیت در اجرای این پروژه ها مدنظر دست اندرکاران باشد.


:: فرهنگ سازی و آگاهی مردم به حقوق عامه زمینه کاهش آسیب های اجتماعی فراهم می کند شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: فرهنگ سازی و آگاهی مردم به حقوق عامه زمینه را برای کاهش مشکلات ،آسیب های اجتماعی  و ورودپرونده  به دستگاه قضایی فراهم خواهد کرد .


:: شاهد رواج فعالیت و کسب درآمدهای نامشروع در فضای مجازی هستیم/والدین نظارت بیشتری بر فرزندان خود و تراکنش‌های بانکی داشته باشند پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه متاسفانه این روزها شاهد رواج فعالیت و کسب درآمدهای نامشروع در فضای مجازی هستیم ، گفت: افراد سودجو با ترفندهای مختلف پس از جلب اعتماد جوانان و نوجوانان اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کنند.


:: افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهر دندی در دهه فجر سال جاری/6 هزار نفر از ساکنان شهر دندی از خدمات بهداشتی دفع فاضلاب خانگی بهره مند می شوند چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به اجرای طرح ها و پروژه های مختلف در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تصفیه خانه شهر دندی به عنوان یکی از این طرح ها امسال در ایام الله دهه فجر به بهره برداری می رسد.


:: قبض گاز مشترکين خرمدره اي به صورت آني پرداخت مي شود/ اجرای سامانه صدور آنی قبوض به صورت آزمایشی در شهرستان خرمدره چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۵

مدير عامل شركت گاز استان زنجان گفت:با بهره برداري از سامانه صدور آنی قبوض؛ طرح قرائت کنتور و صدور قبض آنی گاز؛ جلوی درب منازل مشتركين شهرستان خرمدره به صورت پايلوت از اواخر مهر ماه امسال اجرایی شد.


:: مقابل خرافات و بدعت ها ایستادگی میکنیم/ مروج نشاط مومنانه در ماه ربیع باشیم چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۰

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: مقابل خرافات و بدعت ها ایستادگی میکنیم و اجازه ترویج در جامعه را نمیدهیم.


:: مدير عامل شرکت گاز زنجان بر ضرورت استفاده صحیح از وسایل گرمایشی استاندارد تاکید کرد سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰

مدير عامل شرکت گاز زنجان گفت: استفاده نادرست از وسایل گرمازا و همچنین استفاده از وسایل غیر استاندارد، باعث بروز مسمومیت با گاز منو کسید کربن می شود.


:: اجرای دقیق سیاست های قوه قضائیه در استان با قوت بیشتر انجام می شود سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: اجرای دقیق سیاست های قوه قضائیه در استان زنجان با قوت بیشتر انجام خواهد شد. 


:: نرم افزار قرآنی تحدیر قرآن کریم برای اولین بار در زنجان رونمایی می‌شود سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۸

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان: نرم افزار قرآنی تحدیر قرآن کریم با تلاوت استاد یوسف قاسمی برای اولین بار در استان زنجان رونمایی می‌شود.


:: ایمن شدن روستای "چهرآباد" زنجان در مقابل سیل/امید روستائیان برای بازگشت سرسبزی باغات سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰

دهیار روستای چهرآباد زنجان از ایمن شدن این منطقه در قبال سیل با اجرای پروژه پخش سیلاب اداره کل منابع طبیعی استان خبر داد و گفت: با اتمام این پروژه امیدوارانه منتظر سرسبزی باغات و مهاجرت معکوس و رونق گیری کسب و کار کشاورزی می مانیم.


:: توزیع بیش از ۳ هزار و 800 جفت لاستیک درناوگان حمل ونقل جاده ای استان زنجان یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان  گفت: ۳هزار 894جفت لاستیک درناوگان حمل ونقل جاده ای استان توزیع شده است .


:: افزایش 58درصدی کشفیات فراورده های نفتی در زنجان؛قوانین مربوط به کالا ، خدمات و بهداشت بازدارندگی لازم را ندارد شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۷

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: میزان کشفیات فراورده های نفتی در استان زنجان طی سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 58 درصد افزایش داشته است.


:: تالیف 1000 جلدی کتاب حجاب و عفاف توسط جمعیت بانوان فرهیخته زنجانی سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از تالیف 1000 جلدی کتاب حجاب و عفاف توسط جمعیت بانوان فرهیخته استان زنجان خبر داد.


:: آمادگی کامل راهداران استان زنجان برای راهداری زمستانی/30 هزار تن ماسه و نمک در انبارهای راهدارخانه‌های استان ذخیره شده است سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰

معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت : اکیپ های راهداری ، با آمادگی کامل درگردنه ها و ارتفاعات استان مستقرهستند.


:: پروژه‌های بیولوژیکی در استان زنجان عملیاتی می شود سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۷

 معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان از اجرای پروژه‌های بیولوژیکی با اعتبار 1500 میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی در استان زنجان خبر داد و گفت: اجرای این پروژه ها تا پایان آبان سال جاری به طور کامل پایان می یابد.


:: جابجایی بیش 8 هزار زائر اربعین حسینی باناوگان حمل ونقل عمومی زنجان دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان از جابجایی 8 هزار 87 زائراربعین حسینی باناوگان حمل ونقل عمومی جاده ای استان زنجان خبر داد.


:: گره زدن اقتصاد کشور به دلار صحیح نیست/ طرح حذف دلار کمک شایانی به اقتصاد می کند/ لزوم تقویت دیپلماسی برای مراوده با ارز سایر کشورها در مبادلات اقتصادی دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به طرح حذف دلار از معاملات بین المللی گفت: پیاده سازی این طرح نیاز به کار کارشناسی دارد تا بتوان با تعامل دولت و مجلس و با کار کارشناسی در کمیسیون اقتصاد و در سایر کمیسیون های مربوطه این موضوع را به یک جمع بندی رساند و با همت دولت و مجلس این کار صورت بگیرد.


:: کاهش ۲۷ درصدی آمار وفات در شهرستان ایجرود؛داشتن اطلاعات به روز و دقیق لازمه برنامه‌ریزی است پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵

فرماندار شهرستان ایحرود گفت:در شش ماهه نخست امسال 117 مورد واقعه وفات به ثبت رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۲۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.


:: بهره مندی 3922 مددجوی زنجانی از خدمات مشاوره ای کمیته امداد پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: سه هزار و 922 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در6 ماهه اول سالجاری خدمات مشاوره ای این نهاد بهره مند شدند.


:: حکم محکومیت استاندار زنجان تایید شد چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۰

با رای قطعی دادگاه تجدید نظر محکومیت استاندار زنجان تایید شد.


:: بیش از 2هزار حلقه لاستیک بین ناوگان حمل ونقل جاده ای استان زنجان توزیع شد سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان  گفت: تاکنون 2 هزارو546حلقه لاستیک بین ناوگان حمل ونقل جاده ای  استان توزیع شده است .


:: لیست اسامی عجیب و غریب دخترانه و پسرانه ایرانی/ از«گرگ‌آقا» و«کابوس» و «ملخ» تا «پنیر»و«نیمکت» و «کفتر» سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۴
از تکالیف هر پدرومادری در قبال فرزندشان انتخاب یک نام مناسب برای اوست؛ چراکه «اسم»هرگز از فرد جدا نمی شود و هویت و شخصیت وی را معرفی می‌کند.

:: کرایه حمل و نقل زائران اربعین در خاک عراق اعلام شد شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰

رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف با اشاره به لزوم همراه دشتن دینار برای زائران اربعین حسینی، کرایه‌های مسیرهای مختلف در خاک عراق برای زائران اربعین ۹۷ را اعلام کرد.


:: چه کسی استاندار زنجان می‌شود؟/ از عدم اجماع نمایندگان تا تصمیمی که وزارت کشور در خصوص استانداران اخذ ‌می‌کند پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰

با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان اسدالله درویش‌امیری باید با میز و صندلی خود خدا حافظی کرده و جای خود را به استاندار بعدی زنجان بدهد.


:: چشم امید میلیون‌ها ایرانی به پیام، دوستی و ناهید/ ماهواره‌هایی که پرچم افتخار آفرینی ایران را در مدارها به اهتزاز درآوردند پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
امروزه ماهواره های دانشگاهی ایران با کیفیت بسیار بالا مسیر رشد و پیشرفت را برای شکوفایی ایران طی می‌کنند.

:: مجلس با یکی از لوایح چهارگانه FATF موافقت کرد؛مجلس لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) را تصویب کردند یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۶
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) را تصویب کردند.

:: بازخوانی تأثیر اجرای FATF بر اقتصاد بحرین و لبنان/ وجوهات شرعیه هم مشمول قانون پولشویی می‌شوند/ ماجرای خمس و زکاتی که به بهانه FATF مصادره شد یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹
نکته ای که تا کنون در رسانه ها به آن اشاره نشده این است که خود تحریمی با FATF در مرحله دوم متوجه مقامات و افراد مختلفی در کشور می شود؛ بازخوانی دو تجربه FATF در کشورهای حاشیه ای می تواند به روشن شدن این موضوع کمک کند.

:: معاملات دلار در بازار غیر رسمی به 8900 تومان رسید؛کاهش قیمت ادامه دارد سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
طبق گزارش‌های میدانی، دلار در بازار غیر رسمی با مبلغ 8900 تومان معامله شد.

:: مرمت و رنگ آمیزی 40مدرسه به همت گروههای جهادی استان زنجان سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰

مسئول بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به فعالیت‌ گروههای جهادی در استان زنجان گفت: 40مدرسه به همت گروههای جهادی استان زنجان مرمت و رنگ آمیزی شد.


:: توسعه کشت گیاهان کم آببر در دستور کار جهاد کشاورزی زنجان است/ پیش‌بینی برداشت 60 کیلوگرم زعفران در استان زنجان یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به توسعه گیاهان کم آببر در استان زنجان گفت: زعفران از جمله این گیاهان است که نیاز آبی کمتری دارد و توسعه کشت آن در استانزنجان در دستور کار قرار دارد.

 

 

:: اقامتگاهی به قدمت 200 ساله در زنجان؛معرفی جاذبه های گردشگری در اقامتگاه سنتی زنجان شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷

اقامتگاه سنتی ددمان زنجان به عنوان اولین اقامتگاه بوم گردی است که بنای آن دارای قدمت 200 ساله است.

 

 

:: بحرانِ گوجه‌ای، نتیجه صادراتِ بی‌محابا؟/ رئیس اتحادیه میوه و سبزی خواستار توقف صادرات شد شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰

برخی محصولات کشاورزی در چند روز گذشته با افزایش قیمت نجومی مواجه بودند اما مسئولین بر سر دلایل این افزایش قیمت اختلاف دارند و مشخص نیست که چه چاره‌ای برای آن خواهند اندیشید.


:: انبار مخفی اتمی «آقای رضایی و شرکا»! شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۴

«تهران، تورقوزآباد، کوچه ماهر، انبار اتمی مخفی ایران»؛ این آدرسی بود که روز پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل داد و از یوکیا آمانو- مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی- خواست تا پیش از آنکه ایرانی‌ها این انبار هسته‌ای را پاک‌سازی کنند، به آنجا برود و بازدید کند!


:: تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی به سطح بیش از 100 هزار هکتار تا پایان سال 97 پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان گفت: امسال قراردادهای مربوط به تهیه نقشه کاداستر به سطح بیش از 100 هزار هکتار با مشاوران مربوطه منعقد گردیده و تا پایان سال اجرای پروژه ها به پایان می رسند.

 


:: "دولت من دولت پاسخگو خواهد بود"؛ وعده ای که در حد حرف باقی ماند/ 2 ماه از استعفای نوبخت گذشت؛ دولت همچنان سخنگو ندارد! سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
قریب به دو ماه از استعفای سخنگوی دولت می‌گذرد و به نظر می‌رسد دولتی‌ها با شرایط به وجود آمده در کشور دیگر پاسخی برای افکار عمومی ندارند و ترجیح می‌دهند حتی به وعده "پاسخگویی" خود هم عمل نکنند.